טיפים לבחירת טאבלט

 עבור רבים מאתנו, הטאבלט הפך לכלי עבודה לכל דבר, עד כדי כך שהוא החליף את המחשב הנייד. אם בעבר המחשב הנייד החליף את המחשב הנייח, כיום הטאבלטים תופסים עבור רבים את מקומם של הלפטופים, מכיוון שהם קלים יותר, קטנים יותר, נוחים יותר, ולרבים מהם יש כמעט את כל האפשרויות שיש במחשבים ניידים. אך כיצד בוחרים טאבלט בצורה חכמה? ישנם קריטריונים רבים שחשוב לקחת בחשבון כגון סוג מערכת ההפעלה, ביצועי הסוללה, כניסות ויציאות לטאבלט, חומרה, מולטימדיה, איכות מסך המגע, גודל הטאבלט ועוד. עוד על בחירת טאבלטים בכתבה הבאה.

 

מדוע כל כך הרבה אנשים עוברים לטאבלט?

לטאבלטים של היום יש יתרונות רבים על פני מחשבים ניידים, במיוחד עבור משתמשים "קלים" שלא זקוקים לתוכנות כבדות מדי. אם אין לכם צורך בתוכנות כבדות, והשימושים העיקריים שלכם במחשב הם גלישה באינטרנט, שליחת מיילים. שמיעת מוזיקה, צפייה בסרטים וכתיבת מסמכים, הטאבלט הוא הכלי המושלם עבורכם. הוא זול, קטן, נוח ויש לו מסך מגע. לרוב הטאבלטים יש את כל החיבורים הנדרשים (כגון חיבוריUSB , HDMI ועוד), ולכן הם יכולים להחליף כמעט כל מחשב נייד.

 

לטאבלטים רבים יש גם אופציה לכתיבה במסמכי וורד, אקסל, פאוור פוינט ועוד, וכך ניתן לעשות בטאבלט שימוש דומה מאוד לזה שעושים במחשב הנייד. אם נוסיף לכך את המחיר הנוח יחסית, את מסכי ה-LCD  האיכותיים ומסכי המגע הנוחים, נבין כי המעבר לטאבלטים הוא הגיוני מאוד. אך כיצד בוחרים בחוכמה טאבלט מבין כל ההיצע העצום שיש בשוק? יש מספר קריטריונים חשובים. עוד על בחירת טאבלטים בדף אינטרנט זה.

 

קריטריונים לבחירת טאבלט

על מנת לבחור טאבלט בצורה חכמה, חשוב לדעת מהם הפרמטרים המרכזיים שיש לקחת בחשבון. לפני הכל, יש להחליט על גודל הטאבלט אותו רוצים. יש טאבלטים של 10 אינצ' ויש של 7 אינצ'. אלה הם שני הגדלים המרכזיים ויש להחליט ביניהם. יש גם גדלים בין 7 ל - 10 אינצ' אך אלה הם יותר נדירים ופחות פופולאריים. משקל - כמובן שככל המסך גדול יותר הטאבלט גם לרוב יהיה כבד יותר, וגם זהו קריטריון חשוב. עוד פרמטר חשוב הוא מערכת ההפעלה. יש כאלה שאוהבים מאוד את מערכת ההפעלה של אפל (Apple iOS), אחרית מעדיפים דווקא את האנדרואיד של גוגל, ויש גם כאלה שרגילים למיקרוסופט (ווינדוס 8). לכל מערכת הפעלה יתרונות וחסרונות ויש להתייעץ עם מומחים בתחום על מנת להחליט איזו מערכת הפעלה היא המתאימה ביותר לצרכים שלכם. גם לאפשרות להתחבר לרשת אינטרנט יש חשיבות רבה, ויש לברר מהן האפשרויות בתחום זה של הטאבלטים שאתם מתעניינים לגביהם (למשל - בחירה בין טאבלט עם Wi-Fi בלבד או עם Wi-Fi+3G). ומה עם איכות מסך המגע והרזולוציה שלו? גם לכך יש חשיבות רבה. ככל שרזולוציית המסך גבוהה יותר כך הצפייה תהיה חדה יותר וככל שמסך המגע יהיה איכותי יותר כך הגלישה והשימוש בטאבלט יהיו נוחים יותר. קריטריונים נוספים שיש להתחשב בהם הם איכות החומרה של המכשיר ובעיקר עוצמת המעבד, גודל הזיכרון ונפח הדיסק הקשיח. אלה הם קריטריונים שיש להתחשב בהם גם ברכישת מחשב נייד וגם ברכישת טאבלט.

וכמובן, לרוב המשתמשים בטאבלטים חשוב מאוד תחום המולטימדיה הכולל בין היתר רמקולים, מצלמה ומקלדת וירטואלית איכותית. לרוב הטאבלטים ניתן להוסיף מקלדת חיצונית באמצעות חיבור USB. חשוב גם לבדוק אלו יציאות וכניסות יש לטאבלט על מנת לוודא כי יש לכם את היציאות שאתם זקוקים להן (למשל אפשרות לחיבור USB  שחשוב מאוד לרבים). כל הפרמטרים הללו ועוד, יובילו אתכם אל המחיר של הטאבלט שיכול לנוע מכמה מאות שקלים בודדים ועד לאלפי שקלים. יש לשים לב כמובן גם לנושאים כמו אורך חיי הסוללה (עדיף כמה שיותר) ואחריות (יש להעדיף מכשיר עם כמה שיותר שנות אחריות).

 

לסיכום, לרוב הטאבלטים של ימינו יש בעיקר יתרונות, אך חשוב לקבוע את התקציב שלכם ועל פי התקציב לבחור את הטאבלט המתאים לכם ביותר בהתאם לפרמטרים שפורטו בכתבה זו. כך תוכלו להפוך את הטאבלט שתבחרו לכלי עבודה לכל דבר וליהנות ממנו שנים ארוכות וטובות!

טכנאי מחשבים תל אביב

מעבדת מחשבים בתל אביב שולחת טכנאי מחשבים עד בית הלקוח. טכנאי מחשבים ברמת גן פעיל גם בערים גבעתיים, תל אביב יפו נייד 052-3994242

תיקון מחשב נייד

במקרה של תקלת לוח אם יבוצע במעבדת מחשבים עם משלוח חינם בשירות מהיר מהיום להיום. החלפת מסכים וצירים שבורים, תיקון קונקטור חשמל, מטענים וסוללות מקוריים, ניקוי מאוורר, החלפת דיסק קשיח, שדרוגי זיכרון, תוכנה ועוד

מעבדת מחשבים בתל אביב

טכנאי מחשבים מגיע עד בית הלקוח בשירות מיוחד של בדיקת מחשב חינם ואוסף את המחשב למעבדת מחשבים ואחרי כמה שעות תנתן תשובה על מהות התקלה והצעת מחיר! נייד 0523994242