לוח אם - קבלים נפוחים

טכנאי מחשבים – קבלים נפוחים בלוח האם

במאמר זה נתייחס לתקלה מאוד חמורה במחשב נייד ונייח, תקלה שראיתי הרבה כטכנאי מחשבים 9 שנים. תקלה נוראית שמובילה לכך שממש צריך להחליף לוח אם משמעותו להחליף מחשב כי לוח האם זהו הצ'יפ הראשי של המחשב שעליו יושבים כל שאר הצ'יפים.
בדיקת מחשב

הקבל הוא רכיב אלקטרוני ובניגוד לצ'יפ הוא מכיל חומר כימי שרגיש מאוד לחום. ראש הקבל הוא שטוח ואם רואים קבלים על הלוח שהם טיפה נפוחים או שהחומר הכימי טיפה גלש החוצה אז אפשר כבר להכריז על הלוח כזכרונו לברכה.
תקלת קבלים נפוחים מגיעה ב99 אחוזים מהמקרים בגלל חוסר איוורור במארז. ישנם המון רשתות מחשבים גדולות, לא חשוב שמות, שמוכרות מחשבים זולים ושקטים מאוד שמשאירות את הלקוח הישראלי מאוד מרוצה ממחשב זול, שקט.
המחשב שקט בגלל שיש בתוך המארז רק מאוורר אחד שמכוון למעבד בלבד, מה שמשאיר את הלוח וכל הרכיבים שעליו ללא איוורור ותחת 60-70 מעלות חום. החום הזה גורם לקבלים להתפוצץ, ללא ספק.

קבלים מתים

ההבדל בין מחשב נייד לנייח עם תקלת קבלים נפוחים בלוח הוא ההבדל הקטן שלוח של נייד מתקנים ומלחימים קבלים חדשים לעומת לוח של נייח שמרכיבים לוח חדש. עלות לוח חדש למחשב נייח כולל עבודה מתומחרת ב600 שקלים בלבד, כאשר למחשב הנייד צריך לאתר לוח באתר EBAY ושם המחירים נעים בין 180-250 דולר ללוח אם ושיגיע לארץ צריך לשלם לטכנאי מחשבים שירכיב את הלוח בתוך הנייד, בתוך השילדה.

לפעמים מחשב שיש לו קבלים נפוחים יעבוד בסדר וללא תקלות, או במקרים אחרים שלוח תקול יגרום לכיבוי פתאומי של המחשב, מסכים שחורים, קיפאון מערכת הפעלה או בכלל המחשב לא ידלק כלל.

לכל מי שקורא את מאמר זה ולא רוצה לאבד את המחשב שלו צריך מיד לרוץ למחשב האישי ולפתוח אותו ולבדוק כמה איוורור יש, לפעמים גם 2 מאווררים לא מספיקים וצריך להוסיף עוד מאוורר שלישי.
צריך להוריד תוכנה בשם EVEREST תוכנה מעולה וחינמית הנותנת אינדיקציה על סירקולציית החום בתוך המארז וכמות החום של המעבד בצלזיוס.

אם המארז סובל מעל 45 מעלות חום צריך לנקות את המחשב עם ספריי לחץ אוויר ולהוסיף מאוורר שישמש כמדחס המוציא את החום החוצה ליד מאוורר שמכניס קור פנימה, רק בצורה הזו מובטח שלא יהיו תקלות של שריפת קבלים בלוח האם.
לוח אם וחלקיו

טכנאי מחשבים תל אביב

מעבדת מחשבים בתל אביב שולחת טכנאי מחשבים עד בית הלקוח. טכנאי מחשבים ברמת גן פעיל גם בערים גבעתיים, תל אביב יפו נייד 052-3994242

תיקון מחשב נייד

במקרה של תקלת לוח אם יבוצע במעבדת מחשבים עם משלוח חינם בשירות מהיר מהיום להיום. החלפת מסכים וצירים שבורים, תיקון קונקטור חשמל, מטענים וסוללות מקוריים, ניקוי מאוורר, החלפת דיסק קשיח, שדרוגי זיכרון, תוכנה ועוד

מעבדת מחשבים בתל אביב

טכנאי מחשבים מגיע עד בית הלקוח בשירות מיוחד של בדיקת מחשב חינם ואוסף את המחשב למעבדת מחשבים ואחרי כמה שעות תנתן תשובה על מהות התקלה והצעת מחיר! נייד 0523994242