ניקוי מחשב מאבק ומעומס תוכנות


כל דבר בחיים דורש תחזוקה וטיפול ובמיוחד המחשב שבו מצויות תוכנות שאנו עובדים איתן, גולשים באינטרנט ואולי אפילו מדברים עם קרובים בחו"ל על ידי תוכנות כגון סקייפ ודומיה.
חשיבות ניקוי המחשב מקבלת משמעות נרחבת בזמנים הדיגיטליים ועל כך במאמר זה

ניקוי המחשב מאבק

קחו לעצמכם מספר דקות והסתכלו על מצב המחשב באופן פיזי, אם לא ניקיתם אותו תוכלו לראות אבק שהצטבר בפתחי האיוורור של המחשב ועם הזמן האבק גורם לסתימת הפתחים וכתוצאה מכך, לעבודה מאומצת של המחשב שעלולה לגרום לנזק במאוורר עד כדי השבתת ספק הכוח עקב מאמץ יתר ולא סביר.


בנוסף, אבק גם מצטבר על לוח האם של המחשב וגורם לבעיות אלקטרוניות ברכיבים ובמגעים שבין הרכיבים ולכן כדאי לערוך טיפול תקופתי.
מחשב עם אבק הוא מחשב שהאבק מונע מן האוויר הקר שבא מהמאוורר להגיע למקומות חשובים וזה יותר התחממות יתר על המידה מה שגורם למחשב להיות איטי ואף להתקע כאשר הוא מתאמץ יותר מדי.

ניקוי המחשב מעומס תוכנות

עוד משהו שגורם לעומס הוא ריבוי תוכנות שספק אם אנו בכלל משתמשים בהן וסתם שוכבות בזכרון המחשב ומעמיסות על מה שקרוי "רישום" בזכרון המחשב. נסביר.
כל תוכנה ותוכנה יוצרת רישום בזכרון המחשב המעיד על אופיה, דרכי פעולתה, גודל הזכרון שהיא תופסת וכו'.
כל רישום כזה מצריך פעולה של מעבד המחשב וככל שישנם יותר רישומים, כך גדל העומס על המעבד אפילו אם לא כל התוכנות פועלות באותו זמן ומאט גם את קצב ההעלאה של מערכת ההפעלה כאשר מפעילים את המחשב.

לשם ההסבר, ניתן להמחיש זאת על ידי משאית בעלת מטען מסוים שאפילו כאשר היא עומדת ללא תנועה, מופעל עליה העומס של המטען ובגלל זה גם למשאית לוקח יותר זמן להתחיל לזוז מאשר לאוטו פרטי.

מדוע לפנות לטכנאי מחשבים? ככלל אצבע, תמיד כדאי לפנות לבעל מקצוע כאשר לא בטוחים ובמיוחד בתחום רגיש כמו מחשבים מאחר ופעולה לא נכונה עלולה לגרום להשבתת המחשב ואיבוד המידע שבתוכו.
כאשר מדובר על ניקוי פיזי של המחשב צריך להזהר שלא לפגוע בחלקים פנימיים של המחשב או להחדיר עוד אבק כתוצאה מניקוי פתחי האיוורור ולכן הטכנאי משתמש בקומפרסור קטן המנקה את המחשב, מבפנים ומבחוץ, בלחץ אוויר אשר אינו פוגע ברכיבי המחשב.

בעניין ניקוי עומס תוכנות, ישנן לא מעט תוכנות חינמיות באינטרנט אשר מציעות ניקוי כזה אבל בדרך כלל הן עושות מספר פעולות מצומצם וזאת בגלל שהן חינמיות ועל מנת לבצע ניקוי מלא יש צורך ברכישת רשיון התוכנה ופה היתרון הגדול של הטכנאי אשר מבצע את הניקוי על ידי תוכנה חוקית בלבד ומקצועית לצורך כך.

טכנאי מחשבים תל אביב

מעבדת מחשבים בתל אביב שולחת טכנאי מחשבים עד בית הלקוח. טכנאי מחשבים ברמת גן פעיל גם בערים גבעתיים, תל אביב יפו נייד 052-3994242

תיקון מחשב נייד

במקרה של תקלת לוח אם יבוצע במעבדת מחשבים עם משלוח חינם בשירות מהיר מהיום להיום. החלפת מסכים וצירים שבורים, תיקון קונקטור חשמל, מטענים וסוללות מקוריים, ניקוי מאוורר, החלפת דיסק קשיח, שדרוגי זיכרון, תוכנה ועוד

מעבדת מחשבים בתל אביב

טכנאי מחשבים מגיע עד בית הלקוח בשירות מיוחד של בדיקת מחשב חינם ואוסף את המחשב למעבדת מחשבים ואחרי כמה שעות תנתן תשובה על מהות התקלה והצעת מחיר! נייד 0523994242