חשיבות המאוורר במחשב ותדירות הנקיון שלו

מאוורר מארז
על מנת להבין את חשיבות המאוורר במחשב, נסו לשבת בחדר סגור באמצע הקיץ בלי מאוורר או מזגן.
סביר להניח שתתחילו להזיע בתוך דקות וחס ושלום גם להתעלף וכך גם המחשב שהוא למעשה קופסא סגורה עם רכיבים שגם להם חם ועל כך במאמר זה.

 

חם...חם... מתחמם לא קשה להבין כיצד מתפתח חום בתוך המחשב וזאת בשל פעילות הרכיבים האלקטרוניים שאפילו שהם קטנים, הם פולטים חום ומכיוון שיש הרבה כאלה הם מייצרים ביחד חום שלכוד בתוך מארז המחשב ובנוסף, מתפתח חום כתוצאה ממזג אוויר חם ובמיוחד במדינה כמו שלנו שימי החום מרובים מימי הקור.

כאשר מדובר על מחשב נייד, חשיבות המאוורר גדולה לאין שיעור מאחר שלחום המצטבר במחשב אין אפשרות לצאת ביעילות כמו בפתחי האיוורור הגדולים שבמחשב הנייח.
מאוורר מעבד
איך לשמור על המאווררים? ישנם שלושה מאווררים חשובים הנמצאים במחשב הנייח והם נמצאים על המעבד, בתוך ספק הכוח ומאוורר כללי, והדבר הראשון שצריך לעשות הוא לדאוג לניקיון כל תקופת זמן מסוימת על מנת שפתחי האיוורור השונים לא יסתמו, דבר שיגרום למאווררים לעבוד ביתר מאמץ וגם נדרש ניקוי של המאווררים עצמם מאחר וגם הם בעצמם תופסים אבק יחד עם כל חלקי המארז.

 

במחשב הנייד ישנו מאוורר אחד וזאת בשל מגבלות המקום של המחשב וגם אותו צריך לנקות מדי פעם וחשוב גם לזכור שהמאוורר של הלפטופ הרבה יותר רגיש מאשר מאוורר גדול שמחשב הנייח ולכן חשוב שלא לגרום לו לזעזועים קשים מדי על מנת שלא לשבור אותו וניתן גם לשמור עליו על ידי משטחי קירור מיוחדים הקיימים למחשבים ניידים.
מאוורר של מחשב נייד
נשמע מסובך? היעזרו בטכנאי יש כאלה שאומרים שאת כל העזרה ניתן למצוא באינטרנט, כולל סרטונים ביוטיוב המדגימים כיצד לטפל במחשב האישי אבל צריך לזכור שלטכנאי ישנם כלים מיוחדים לטיפול במחשבים שבדרך כלל אין לאדם הלא מקצועי וניסיונו של הטכנאי מאפשר לבצע עבודה הרבה יותר מהירה ובמיוחד במקרה של תיקון מחשב נייד שבדרך כלל עובדים איתו ולוקחים אותו לכל מיני מקומות ושמצריך טיפול מיוחד בניגוד למחשב נייח בשל הצפיפות הקיימת בו.

 

בכל מקרה, אל תנסו להחליף מאוורר לבד ולא משנה באיזה מחשב מאחר וקיימים כל מיני סוגים שמתאימים לסוגים שונים של רכיבים ומחשבים וכדאי גם על הדרך לבקש מהטכנאי ניקוי כללי של כל המחשב אם לא יציע זאת בעצמו ואולי אפילו יעשה זאת ללא תמורה.
מאוררים מלוכלכים

טכנאי מחשבים תל אביב

מעבדת מחשבים בתל אביב שולחת טכנאי מחשבים עד בית הלקוח. טכנאי מחשבים ברמת גן פעיל גם בערים גבעתיים, תל אביב יפו נייד 052-3994242

תיקון מחשב נייד

במקרה של תקלת לוח אם יבוצע במעבדת מחשבים עם משלוח חינם בשירות מהיר מהיום להיום. החלפת מסכים וצירים שבורים, תיקון קונקטור חשמל, מטענים וסוללות מקוריים, ניקוי מאוורר, החלפת דיסק קשיח, שדרוגי זיכרון, תוכנה ועוד

מעבדת מחשבים בתל אביב

טכנאי מחשבים מגיע עד בית הלקוח בשירות מיוחד של בדיקת מחשב חינם ואוסף את המחשב למעבדת מחשבים ואחרי כמה שעות תנתן תשובה על מהות התקלה והצעת מחיר! נייד 0523994242