טכנאי מחשבים – מחשב נכבה

מאמר זה מתייחס למחשב נייח או נייד ומדבר על כיבוי פתאומי של המחשב.
ממש לא נעים שזה קורה וזה מצביע על גוססות של אחד מחלקי המחשב ומחייב טיפול של טכנאי מחשבים מוסמך.

ספק כוח
במחשב נייח יש ספק כוח של 400 וואט ומעלה, אם זה מחשב סטנדרטי אז מדובר לרוב ב500 וואט עם מאוורר 8 ס"מ או 12 ס"מ. רכיב זה מחובר ללוח האם ומחלק חשמל בצורה שווה לכל חלק במחשב.
ספק כוח סטנדרטי לרוב נמכר עם שנה אחריות ונוטה להתקלקל כל שנה וחצי – שנתיים ומחייב להחליף מכיוון שלתקן ספק כוח לא כדאי כלכלית עדיף חדש.
ספק כוח חדש בשירות עד בית הלקוח אינו מצריך מעבדה ומוחלף ע"י טכנאי מחשבים ב180 שקלים כולל עבודה והגעה הביתה על ספק 500 וואט שנה אחריות , 250 שקלים על ספק 550 וואט עם מאוורר 12 ס"מ ושנתיים אחריות.

במחשב נייד של אדריכלים\מעצבים או גיימרים תמיד יהיה גם כרטיס מסך מתקדם (מאיץ גרפי) וזה מצריך ספק כוח מתקדם יותר 600 וואט ומעלה ובעל שם מותג. ספקים אילו תמיד מגיעים עם 3 שנות אחריות יצרן והם הרבה יותר יקרים, ניתן למצוא ספקי כוח בחנות מחשבים.

ספק כוח של מחשב נייח נוטה להתקלקל בעיקר בגלל אבק שמצטבר עם הזמן ומגיע למאוורר שמפסיק להסתובב טוב וכך גורם לפחות איוורור וזה גורם לצ'יפ מסויים בתוך הספק כוח להשרף. ספק כוח גם נוטה להתקלקל בגלל הפסקות חשמל בחורף, מכת חשמל לא טובה יכולה לתת סטירה מצלצלת לספק כוח ולכל המחשב לכן ישנה הגנה שנקראת "אל פסק" שעל זה נרחיב בפרק אחר.
במחשב נייד הספק כוח הוא בעצם המטען החשמלי שהנייד יכול לעבוד איתו ולשלוף את הסוללה החוצה. המטען נוטה להשרף גם כל שנה וחצי שנתיים אבל ישנם המון דרכים לשמור עליו שיעבוד יותר זמן שעליהם נרחיב בפרק מחשבים ניידים.
טכנאי מחשבים מגיע עד בית הלקוח עם המטען המקורי של הנייד שלכם. כדאי מאוד לא לקנות מטען אוניברסלי מפתה במחיר טוב אלא להשקיע יותר על מטען מקורי שמותאם בדיוק למחשב.

חוסר איוורור
קורה הרבה שמאוורר המעבד או מאוורר המארז נוטים להתקע ולא להסתובב יותר בגלל בלאי או הצטברות אבק.
זה גורם לטמפרטורות המעבד לקפוץ מעל ל40-50 מעלות ובכל מחשב מוגדר שברגע שהוא מזהה התחממות יתר הוא מכבה את עצמו. במצב כזה צריך להחליף את המאוורר לחדש או אפילו לנקות את המאוורר ע"י כך שטכנאי מחשבים מפרק את כל המחשב בביתכם וללא מעבדה ומרכיב מחדש מחשב נקי מאבק.

תוך כדי הפירוק והרכבה טכנאי מחשבים גם מורח משחה טרמית (משחת קירור) המגשרת בין צלעות הקירור של המאוורר אל המעבד שהוא המוח של המחשב והחלק הכי חשוב במחשב.
תוכנה מיוחדת שמתקין טכנאי מחשבים במחשב שלכם בודקת את הטמפרטורות במחשב שלכם ואם זה מעל 45 מעלות זה נורה אדומה גם שהמעבד אינו תקין וצריך להתקין חדש בעלות שתלוייה בסוג המעבד.

במחשב נייד ישנו רק מאוורר אחד מאוד קטן בניגוד לנייח שהוא מחובר לצלעות קירור שמוליכים קור ללוח האם ולמעבד, לכן מחשב נייד חייב ללכת לישון כמו בן אדם ולא יכול לעבוד יותר מ12 שעות ביום בניגוד לנייח שיכול לעבוד כל הזמן וללא הפסקה. מחשב נייד שנשרף לו צ'יפ בגלל התחממות יכול להגיע לעלויות גבוהות של תיקון 600-800 שקלים ומצריך טיפול מעבדה המאתר את הצ'יפ שנשרף והלחמת אחר.
על מחשב נייד חובה להזהר ולתת לו לנוח

לוח אם
במחשב נייד ונייח אותו עיקרון אבל לוח אם של נייח עדיף להחליף לחדש בעלות 600 שקלים ולוח של נייד עדיף לתקן כי זה יהיה יותר זול מלוח חדש.
אם הלוח אינו תקין גם בצ'יפ הכי קטן זה יגרום למחשב כיבויים ונפילות שייזוקו את מערכת ההפעלה ושאר רכיבי חומרה במחשב לכן רצוי לטלפן ל טכנאי מחשב ניידים ולא לחכות עם זה למרות שאם מפעילים את המחשב זה חוזר לעבוד טוב.

טכנאי מחשבים תל אביב

מעבדת מחשבים בתל אביב שולחת טכנאי מחשבים עד בית הלקוח. טכנאי מחשבים ברמת גן פעיל גם בערים גבעתיים, תל אביב יפו נייד 052-3994242

תיקון מחשב נייד

במקרה של תקלת לוח אם יבוצע במעבדת מחשבים עם משלוח חינם בשירות מהיר מהיום להיום. החלפת מסכים וצירים שבורים, תיקון קונקטור חשמל, מטענים וסוללות מקוריים, ניקוי מאוורר, החלפת דיסק קשיח, שדרוגי זיכרון, תוכנה ועוד

מעבדת מחשבים בתל אביב

טכנאי מחשבים מגיע עד בית הלקוח בשירות מיוחד של בדיקת מחשב חינם ואוסף את המחשב למעבדת מחשבים ואחרי כמה שעות תנתן תשובה על מהות התקלה והצעת מחיר! נייד 0523994242