מסכים כחולים

איך מתמודדים עם מסך כחול? תופעת המסך הכחול הפכה לכינוי נרדף לכל תקלת מחשב המופיעה בהפתעה וגורמת לקריסתו של המחשב או לאובדן השליטה בו מצד המשתמש.
למרות שמערכות ההפעלה המודרניות יותר עמידות מחלונות 98, מערכת ההפעלה שגרמה לקריסה של אותו סורק מפורסם אותו ניסה להתקין ביל גייטס, הרי שמסכים כחולים והודעות שגיאה אחרות עדיין מהווים מטרד נפוץ ביותר.

הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לנסות ולקבל את הגישה למחשב בחזרה. אם ביצוע אתחול למחשב לא פותר את הבעיה, ניתן לבחור במצב בטוח (Safe Mode) בו תוכנות רבות והתקני חומרה (דרייברים) שעלולים לגרום לבעיות לא פועלים.
ניתן להפעיל את המצב הבטוח באמצעות לחיצה על F8 עוד לפני שהלוגו של מערכת ההפעלה מופיע על המסך. כאשר המחשב עולה בהצלחה במצב בטוח, רצוי קודם כל לבצע ניקוי מחשב באמצעות תוכנת אנטי וירוס או תוכנה אחרת לבדיקת תקלות.
כמה מהן חופשית לשימוש וניתן למצוא אותן בחיפוש פשוט בגוגל.

טכנאי מחשבים ניידים - כי גם בניידים מסכים כחולים

כעת, אם המחשב עדיין מסרב לעלות במצב רגיל, יש לחזור אל המצב הבטוח ולבדוק את התקני המערכת מתוך לוח הבקרה.
אם ליד אחד ההתקנים מופיע סימן שאלה או סימן קריאה, המשמעות היא שאחד ההתקנים לא פועל כראוי. יש להסיר את ההתקן ולהתקין מנהל התקן מעודכן.

במידה ואין גישה לאתר היצרן דרך האינטרנט במצב בטוח, יש להשתמש במחשב נוסף ולהעתיק את קובץ ההתקן באמצעות דיסק און קי (מרבית המחשבים עדיין יוכלו לקרוא את ה – DOK גם במצב בטוח).

מחשב שלא עולה גם במצב בטוח

לרוע המזל, במקרים רבים הבעיה חמורה יחסית ומערכת ההפעלה כלל אינה עולה לא במצב רגיל ולא במצב בטוח.
הדבר יכול לקרות בגלל קובץ שניזוק בעקבות וירוס במחשב, כונן קשיח פגום או אפילו כרטיס מסך שהחיבור שלו ללוח האם רופף.
במקרים אלו יש לבודד את בעיות החומרה מבעיות התוכנה

  • בעיית חומרה בדרך כלל תגרום למחשב עצמו להציג הודעת שגיאה עוד לפני שמערכת ההפעלה מתחילה לעבוד, או לצפצף.
  • בעיית תוכנה בדרך כלל תציג הודעה מסוימת בזמן שמערכת ההפעלה נטענת, הודעה אשר תהיה מלווה בציון נתיב ארוך מאוד של הקובץ הבעייתי.

במצב זה, מרבית המשתמשים הפחות מנוסים (כלומר, רוב מכריע של בעלי המחשבים) ייאלצו לפנות לטכנאי מחשבים מומחה. במידה והם ירצו לפתור את הבעיה בעצמם, חשוב שיעבדו עם מחשב נוסף המחובר לאינטרנט, ויעלו את הודעת השגיאה לפורום רלוונטי.

שיטת פעולה זו אמנם חסכונית לכאורה, אך ברוב המקרים אינה מבטיחה טיפול מקצועי, פרטני ומוסמך ועלולה לגרום לסיבוכים.
בנוסף, היא אינה מתאימה למי שאין לו מחשב חלופי לעבוד איתו או צריך להחזיר את המחשב הסורר לפעילות מלאה כמה שיותר מהר.

אמצעי זהירות מינימאליים

בכל אופן, חשוב להדגיש שאין לפתוח את מארז המחשב ללא צורך וללא טכנאי מחשבים מקצועי.
זאת, מכיוון שבעיות חומרה אינן נראות לעין בלתי מיומנת גם כאשר המחשב נשאר דולק.
באופן דומה, אין לשנות הגדרות שלא ידוע מה טיבן במערכת ההפעלה ובוודאי שלא למחוק קבצים שלא ברור מה תפקידם.

טכנאי מחשבים תל אביב

מעבדת מחשבים בתל אביב שולחת טכנאי מחשבים עד בית הלקוח. טכנאי מחשבים ברמת גן פעיל גם בערים גבעתיים, תל אביב יפו נייד 052-3994242

תיקון מחשב נייד

במקרה של תקלת לוח אם יבוצע במעבדת מחשבים עם משלוח חינם בשירות מהיר מהיום להיום. החלפת מסכים וצירים שבורים, תיקון קונקטור חשמל, מטענים וסוללות מקוריים, ניקוי מאוורר, החלפת דיסק קשיח, שדרוגי זיכרון, תוכנה ועוד

מעבדת מחשבים בתל אביב

טכנאי מחשבים מגיע עד בית הלקוח בשירות מיוחד של בדיקת מחשב חינם ואוסף את המחשב למעבדת מחשבים ואחרי כמה שעות תנתן תשובה על מהות התקלה והצעת מחיר! נייד 0523994242