טכנאי מחשבים - קריסת מערכות הפעלה עקב חדירת וירוס למחשב

אחת התקלות הנפוצות ביותר למשתמשי המחשב היא חדירת וירוס אל המחשב, הוירוס נכנס אל המחשב בדרכים שונות עליהם נפרט בהמשך.
המקרה הכי קלאסי לחדירת וירוס אל המחשב הוא מחשב שאינו מוגן בתוכנת אנטי וירוס או מחשב שתוכנת האנטי וירוס שלו לא מעודכנת או לא חזקה מספיק בכדי להגן מפני וירוסים.

בעידן של היום אין כמעט משתמש מחשב שאין לו כתובת אימייל, אחת הדרכים הנפוצות לקבלת וירוס היא קבלת מייל נגוע בוירוס מה שנקרא וירוס "תולעת".
הוירוס חודר אל המחשב ושולח אימייל נגוע לכל רשימת אנשי הקשר שלנו בתוכנת המייל וגם משמיד את המחשב ואת הקבצים בתיקיית C וגורם למערכת ההפעלה לא לעלות בכלל ולהתקע בטעינה.

 

חברות האנטי וירוס עומלות יומם וליל לחפש וירוסים חדשים ולעדכן את התוכנות שלהם נגדם, ממש מעין משחק של שוטרים וגנבים. דרך נפוצה נוספת לקבלת וירוס היא דרך תוכנות לשיתוף קבצים, למשל: הורדנו את התוכנה שממש רצינו מתוכנת אימיול מבלי שנדע שמה שירד הוא ממש לא התוכנה שרצינו לחצנו על התקנת התוכנה והנה יש לנו וירוס במחשב שגורם למחשב להגיב לאט ואו לא להגיב בכלל.

מניסיוני האישי רוב הוירוסים של היום לא עושים נזק בלתי הפיך לחומר שיש לנו על המחשב אלא גורמות לתוכנת מערכת ההפעלה לעבוד בצורה שלא מאפשרת עבודה על המחשב.
במקרים מסויימים ניתן להריץ תוכנת אנטי וירוס חזקה ומעודכנת ולהסיר את הוירוס, ברוב המקרים צריך לגבות ולנקות מוירוסים את החומר החשוב מהמחשב הנגוע ולהתקין את מערכת ההפעלה מחדש ולאחר מכן את כל התוכנות תהליך שנקרא "פירמוט".

מלבד וירוסים יש גם תוכנות זדוניות שנקראות רוגלות רובן גורמות לאיזשהו חוסר תיפקוד בתוכנות המחשב שלנו שמפריע למהלך התקין של עבודה מול מחשב גם מול רוגלות אלה רוב חברות האנטי וירוס מוכנות היום ומספקות לנו הגנה מפניהם.

קריסת מערכת ההפעלה בגלל וירוס ולא בגלל תקלה אלקטרונית

במחשב הנייד קורה שמערכת ההפעלה נתקעת בטעינה שאנחנו מבקשים להעלות אותה ולקבל את שולחן העבודה שלנו, לא להבהל, לא צריך לחשוב שצריך לקנות מחשב חדש בגלל שטות כזו מכיוון שמדובר בבעיית תוכנה שנגרמה ע"י וירוס שגרם להתנגשויות במערכת והשמיד קבצים קטנים הנקראים DLL שהם מרכיבי מערכת ההפעלה.

 

כאשר חסר למערכת ההפעלה אפילו אחד מתוך אלפי קבצים אילו היא לא תעלה ולא תתפקד ובמצב כזה צריכים לשחזר את המערכת ו\או לפרמט את מערכת ההפעלה ולהתקין מחדש.
זה עלול להיראות כמו שרכיב אלקטרוני נדפק אבל ממש לא להבהל ולא לרוץ למעבדה כי טכנאי מחשבים יכול להגיע עד הבית ולתקן בעלות של 250-350 שקלים בלבד והכל יחזור לקדמותו.

לסיכום: ממש לא נחמד לקבל וירוס במחשב שלנו, תוכנת אנטי וירוס חזקה בשילוב עם עדכונים שוטפים ימנעו לרוב חדירת וירוס אל המחשב שלנו

טכנאי מחשבים בירושלים

טכנאי מחשבים תל אביב

מעבדת מחשבים בתל אביב שולחת טכנאי מחשבים עד בית הלקוח. טכנאי מחשבים ברמת גן פעיל גם בערים גבעתיים, תל אביב יפו נייד 052-3994242

תיקון מחשב נייד

במקרה של תקלת לוח אם יבוצע במעבדת מחשבים עם משלוח חינם בשירות מהיר מהיום להיום. החלפת מסכים וצירים שבורים, תיקון קונקטור חשמל, מטענים וסוללות מקוריים, ניקוי מאוורר, החלפת דיסק קשיח, שדרוגי זיכרון, תוכנה ועוד

מעבדת מחשבים בתל אביב

טכנאי מחשבים מגיע עד בית הלקוח בשירות מיוחד של בדיקת מחשב חינם ואוסף את המחשב למעבדת מחשבים ואחרי כמה שעות תנתן תשובה על מהות התקלה והצעת מחיר! נייד 0523994242