דואר ספאם - SPAM

אם בהגדרתו, וירוס היא תוכנה זדונית שמטרתו היא להיכנס אל המחשב שלנו, ספאם הוא תוכנה לא ידידותית שתפקידה להגיע אלינו. ספאם, או דואר זבל הוא למעשה תוכן שיווקי שנדחף אלינו מבלי שביקשנו אותו, וספק רב אם נמצא בו עניין כלשהו לאחר שנחשף אליו.
דואר ספאם
מדובר על אמצעי שיווק אלטרנטיבי ושאינו לגיטימי מבחינה אתית ומוסרית שכן אינו לוקח בחשבון את עמדתו או טובתו של הגולש.
אמצעי זה מעביר אל הגולש מסרים בצורת פוש, שלא בהסכמתו. מקורו של השם בקציץ בשר אמריקאי ששמו SPAM. הסיבה לכך שבחרו לקרוא לתופעה דווקא בשם הזה שנויה במחלוקת כשאחת הסברות היא שהוא שאוב מהמערכון שהופיע בסדרת הטלוויזיה "הקרקס המעופף של מונטי פייטון".

 

במערכון מתחילות להישמע קריאות של המילה SPAM בקצב הולך ומתגבר עד שבשלב מסוים לא ניתן לשמוע עוד דבר מלבד המילה SPAM.
באופן דומה מתנהל דואר הזבל שמציף את המשתמש, כשהסכנה היא שהדבר יצא מכלל שליטה ויחנוק את מרחב הפעולה שלו.
מיקום הזבל בתוכנה
הרישום של התופעה נעשה באותיות קטנות בכדי להבדיל בין מותג הבשר לתופעה הדיגיטלית. הדרך הנפוצה ביותר להעברת spam היא באמצעות הדואר האלקטרוני.


נזקים שנגרמים על ידי דואר זבל
הנזקים אשר נגרמים כתוצאה מהפצתו של דואר הזבל גובים את מחירם הן מהמשתמש והן מספקי האינטרנט שנאלצים לייצר תשתית למעברי מידע רב יותר.
הנזקים באים לידי ביטוי באובדן של זמן ומידע חשוב במהלך קריאה ומחיקה של תוכן שאינו רצוי. הצפה של אינפורמציה מזהמת שעלולה להכיל עימה קבצים נגועים ובכך לגרום לנזק היקפי וחמור יותר.

כמובן שהפצתם של וירוסים גם היא נעשית לעיתים דרך דואר זבל. הנזקים שנגרמים כתוצאה מהפצתו של דואר זבל באים לידי ביטוי באובדן של זמן, כסף ומידע חשוב. בהחלט לא נזקים שניתן להקל בהם ראש.

 

דרכי התמודדות
וירוס סוס טרויאני

נכון להיום ברוב מדינות העולם, ובכללותן גם ישראל, ישנה חקיקה שתפקידה להגן מפני הפצתו של דואר זבל. בישראל החקיקה פחות מחמירה בעוד שבארצות הברית הדבר יכול להגיע אף לכדי מאסר.
גם האיסור על הפצת spam בישראל הוא אינו גורף. ישנו היתר להפיץ דואר זבל שמכיל בתוכו תוכן שאינו שיווקי או שמייצג גופים שפועלים שלא למטרות רווח.


למרבה הצער, החוק לא מונע לחלוטין את שליחתו של דואר זבל, לא בישראל ולא ברחבי העולם כולו. אם אתם רוצים לוודא שאתם מוגנים מפני הפגיעות הישירות והעקיפות של דואר זבל היוועצו עם טכנאי מחשבים תל אביב. הוא יוכל אף להגיע אליכם הביתה ולחסוך מכם זמן וטרחת ההגעה אל מעבדת מחשבים בתל אביב, בין אם אתם רוצים לספק הגנה למחשב שלכם ובין אם אתם זקוקים לטיפולים אחרים עבורו.
סוגי הוירוסים
במסגרת הטיפול יעניק טכנאי מחשבים תל אביב גם הדרכה אודות שימוש נכון ובטיחותי במחשב. באופן כזה תוכלו לנקוט פעולות או להימנע מאחרות במהלך השימוש באופן שיגביר את מידת ההכנה על המחשב שלכם ויעניק לכם שימוש מהיר ונטול מכשולים.

טכנאי מחשבים תל אביב

מעבדת מחשבים בתל אביב שולחת טכנאי מחשבים עד בית הלקוח. טכנאי מחשבים ברמת גן פעיל גם בערים גבעתיים, תל אביב יפו נייד 052-3994242

תיקון מחשב נייד

במקרה של תקלת לוח אם יבוצע במעבדת מחשבים עם משלוח חינם בשירות מהיר מהיום להיום. החלפת מסכים וצירים שבורים, תיקון קונקטור חשמל, מטענים וסוללות מקוריים, ניקוי מאוורר, החלפת דיסק קשיח, שדרוגי זיכרון, תוכנה ועוד

מעבדת מחשבים בתל אביב

טכנאי מחשבים מגיע עד בית הלקוח בשירות מיוחד של בדיקת מחשב חינם ואוסף את המחשב למעבדת מחשבים ואחרי כמה שעות תנתן תשובה על מהות התקלה והצעת מחיר! נייד 0523994242