למה לפרמט את המחשב?

המחשב שלככם גורם לכם לתחושת סבל כשאתם ממתינים דקות ארוכות לכניסתו למצב פעולה או שמא הוא ניתקע לכם שוב ושוב בעת גלישה באינטרנט או כתיבת מכתב חשוב?
כנראה הגיע הזמן לערוך פירמוט מחשב.
גיבוי לפני פירמוט
כיום בכל בית ומשרד יש מחשב אחד או יותר, חלקם חדישים וחלקם ישנים בני מספר שנים. רבים ניתקלים בבעיות חוזרות ונישנות עם המחשבים הישנים שברשותם, מתרגזים ומקללים את המחשב מעת לעת וזאת מבלי לחשוב מה באמת גורם לו לעבוד לאט מהרגיל או להיתקע באמצע פעילות חשובה בו.

במרבית המקרים תחזוקה נכונה של המחשב וטיפול תקופתי בו באמצעות פירמוט מחשב מדי שנה או שנתיים יוכלו לפתור בעיות שכאלו והרבה עצבים ותיסכול.
מהו פירמוט מחשב?
פירמוט מחשב הינו תהליך בו מוחקים את המחשב למעט מערכת ההפעלה שלו ומאפשרים לו לשוב ולהיות "נקי". הכוונה במילה נקי היא שהוא ללא כל תוכנה לא חיונית המותקנת עליו, ללא קבצים שהצטברו עם השנים ו"חונקים" אותו ובעיקר ללא וירוסים או תולעים שגורמים לו להיתקע או להציג אוסף חלונות קופצים בעת גלישה בו.
ccleaner
פירמוט מחשב מומלץ לעשות בצורה מקצועית במעבדת מחשבים מסודרת עם טכנאי שיידע כיצד לפרמט את המחשב בהתאם למערכת ההפעלה הקיימת וכיצד להגדיר מחדש את כל הדרייברים הרלוונטיים להפעלתו של המחשב.

מדוע יש צורך בפירמוט מחשב? הסיבות לצורך בפירמוט מחשב הן מגוונות ורבות ואלו חלק מהן:

  • מחשב אינו "עולה וניטען" כראוי ויש לחכות דקות ארוכות כדי לעבוד עליו.
  • מחשב "קופא" או נכבה בעת עבודה עליו.
  • הגלישה באינטרנט ניתקעת ו\או ישנם יותר מדי חלונות שקופצים בגלישה בו.
  • תוכנות שימושיות אינן עובדות כראוי או בכלל מפסיקות לעבוד כשרוצים בכך.

וירוסים בכל מקום להזהר
תחזוקה נכונה של המחשב וטיפול בו באמצעות פירמוט אחת לשנה או שנתיים יוכלו ללא ספק לשפר את מצבו התיפקודי.

"פורמט" – מה עכשיו?

לאחר פירמוט מחשב והתקנה של הדרייברים הנחוצים לו, אתם צריכים ראשית כל להתקין עליו אנטי וירוס איכותי ולסרוק אותו כדי לוודא שהכל נקי וללא בעיות.
כעת תוכלו לשוב ולהתקין עליו תוכנות שימושיות לכם, אם ישירות מדיסק של גיבוי או בהורדה מהאינטרנט (רק מאתרים מוכרים!) כשאתם יודעים שיש אנטי וירוס לבדוק שהכל "כשר".

לאחר מכן אתם מוזמנים להעלות למחשב חזרה קבצים של מולטימדיה (וידאו, תמונות, מכתבים וכו') שגיביתם לפני תהליך הפירמוט ואתם חושבים שיש להם שימוש על המחשב גם בעתיד הקרוב.
אלו שלא חשובים לעת עתה כדאי לשמור בדיסק הגיבוי לשימוש עתידי במידת הצורך.

כך לא תמלאו את המחשב שוב באלפי קבצים שאינם הכרחיים ו"חונקים" אותו. מומלץ לערוך פירמוט מחשב אחת לשנה או שנתיים, על פי רמת השימוש שלכם במחשב וכך להינות ממנו במשך שנים רבות ללא עצבים וביזבוזי זמן מיותרים.
פירמוט כונן

טכנאי מחשבים תל אביב

מעבדת מחשבים בתל אביב שולחת טכנאי מחשבים עד בית הלקוח. טכנאי מחשבים ברמת גן פעיל גם בערים גבעתיים, תל אביב יפו נייד 052-3994242

תיקון מחשב נייד

במקרה של תקלת לוח אם יבוצע במעבדת מחשבים עם משלוח חינם בשירות מהיר מהיום להיום. החלפת מסכים וצירים שבורים, תיקון קונקטור חשמל, מטענים וסוללות מקוריים, ניקוי מאוורר, החלפת דיסק קשיח, שדרוגי זיכרון, תוכנה ועוד

מעבדת מחשבים בתל אביב

טכנאי מחשבים מגיע עד בית הלקוח בשירות מיוחד של בדיקת מחשב חינם ואוסף את המחשב למעבדת מחשבים ואחרי כמה שעות תנתן תשובה על מהות התקלה והצעת מחיר! נייד 0523994242