• טכנאי מחשבים ניידים

    תיקון מחשבים ניידים במעבדה מקצועית בשירות מהיר ואדיב עם אחריות מלאה לתקלה שלא תחזור. שירות משלוחים מהיר ותמיכה טכנית בטלפון. תקלות חומרה, תוכנה ורשת לכל סוגי הניידים. טרייד אין על מחשבים ניידים חדשים שבמלאי החנות. מעבדת מחשבים בתל אביב 077-5509350

  • מעבדת מחשבים

    תיקון מחשבים נייחים מכל הסוגים בהחלפת לוחות, מעבדים, זכרונות בשירות מהיר ואמין. תקלות איוורור ומתח חשמלי עם חלקי חילוף תמיד זמינים במלאי. תקלות תוכנה, מחיקת וירוסים, פירמוט המחשב. אחריות מלאה לתקלה. טכנאי מחשבים בתל אביב 077-5509350

  • ניקוי וירוסים

    טכנאי מחשבים מוסמך מתקן בביתכם או במעבדה עם הרצת אנטי וירוס ברשיון לשנה ואפקטיביות מלאה באיתור וירוסים ורוגלות ובמחיקתם. סריקות אוטומטיות לוירוסים ואבטחה מיידית ויעילה למחשב האישי. ישנם מקרים שרצוי לפרמט על מנת למחוק וירוסים. טכנאי מחשבים 052-3994242

תיקון מחשבים ניידים – תקלות חומרה במחשב נייד

תיקון לוח אם

מחשב נייד הוא הרבה יותר עדין מהנייח, והבלאי שלו פי כמה וכמה יותר גבוה מנייח כך שרוכשים נייד חדש חייב לדעת שלאחר זמן האחריות שלו ישנם הוצאות כספיות מכיוון שחומרה בנייד היא עדינה ומתקלקלת.
במאמר זה נפרט בדיוק מהם התקלות שאסור למשתמש הממוצע לפתוח לבד ולגעת וחייבים להגיע למעבדה. טכנאי מחשבים ניידים מוסמך צריך לפתוח ולראות מתחים והאם צריך להלחים קבלים חדשים או להחליף לוח לגמרי או לא לתקן כלל.

 

מאוורר


מאוורר למחשב נייד עם צלעות קירור
במחשב הנייד יש מאוורר אחד, ישנם כמה סוגים שיש 2 מאווררים אבל ברוב המוחלט יש מאוורר אחד. המאוורר מחובר למפוח שיושב בצד הנייד ותפקידו להוציא את החום החוצה ולסנן שלא יכנס לתוך המחשב.
המאוורר מחובר בצד השני למעבד עם צלעות קירור שמוליכות קור מהוונטה למעבד ולצ'יפים אחרים. תפקיד המאוורר זה לאוורר את החלק הכי חשוב והכי דומיננטי של המחשב, המעבד.
המאוורר מחובר למעבד עם גוף נחושת שמוליך את הקור ישירות למשחה טרמית שמעבירה את הקור על המעבד.

במידה והמאוורר מרעיש חובה מייד לכבות את המחשב ולפנות ל מעבדת מחשבים ניידים שם טכנאי מחשבים ניידים מוסמך פותח את המחשב בעדינות ומחליף למאוורר חדש או שימון של המאוורר הקיים פותר בעיות.
מאוורר שהוא לא תקין המעבד עלול להשרף וגם לוח האם והמחשב הנייד כבר לא יהיה כלכלי לתיקון.

 

לוח אם
לוח אם למחשב נייד
לוח האם, כמו בנייח הוא גם חלק דומיננטי במחשב שעליו יושבים כל הצ'יפים האחרים, זהו בעצם הצ'יפ הכי גדול, צ'יפ האם.
לוח האם נוטה להתקלקל, אין מה לעשות, צריך להגיע למעבדת מחשבים ניידים ולבדוק מתחים חשמליים.
אם המחשב קופא או לא מעלה את מערכת ההפעלה בכלל צריך לחשוד תחילה בזכרונות ובדיסק הקשיח (עליהם נדבר במאמר אחר) ולנסות להחליף לחדשים כדי לבדוק מאין מגיעה התקלה או להריץ תוכנות מיוחדות לבדיקת סקטורים.

אם החלפנו דיסק קשיח ננסה להתקין את ווינדוס מחדש ואם נתקע אז לבסוף נלך לטפל בלוח האם, מאחר שכבר החלפנו זכרונות ודיסק קשיח וראינו שהבעיה ממשיכה.
צריך לבדוק את לוח האם שאם יש לו קבלים נפוחים שהתפוצצו בגלל עומס חום, זה מה שיגרום למערכת לא לעלות מחדש ולמחשב לא לתפקד כלל. טכנאי מחשבים ניידים מוסמך יכול להלחים חזרה ללוח קבלים חדשים ככה שזה מוזיל עלויות ללקוח מאשר לקנות לוח אם חדש שמצריך גם התקנה מחדש של ווינדוס ועוד, וזו היא הוצאה יקרה.

 

שימוש יתר
מחשב נייד צריך לחיות כמו בן אדם, לישון 8 שעות ביום בניגוד לנייח שיכול לעבוד כל הזמן ללא הפסקה.
בנייח יש הרבה יותר מקום לאיוורור ובנייד אין. חובה לכבות את המחשב שהולכים לישון אחרת החום מתחיל לעבוד על חום וזה שורף קבלים בלוח.

 

אי הטענה
שקע טעינה קונקטור

מטען שלא מטעין את הסוללה ולא נותן לנו לעבוד על המחשב כאשר הסוללה מפורקת מהמחשב נובע מ2 דברים. צריך לבדוק תחילה את המטען, הרי הוא נוטה להתקלקל וצריך לבדוק לפני שפותחים את המחשב ולפני שניגשים ל מעבדת מחשבים ניידים האם המטען לא תקין וננסה לבדוק בכך שנרכוש מטען אוניברסלי לצורך בדיקה או שנגיע למעבדת מחשבים ברמת גן וננסה בבדיקה חינם מטען אחר.

אפשר כמובן להגיע עם המחשב ל מעבדת מחשבים ניידים ולבדוק אצלנו עם מטענים שלנו וזה יחסוך את הרכישה של מטען חדש שעולה בין 170-250 שקלים.
אם עדיין אין מתח צריך לגשת ללוח האם ולבדוק את כניסת ההטענה אם היא יושבת טוב ואם היא מעבירה חשמל בצורה תקינה ללוח. בודקים עם טסטר ובמקום שאין מתח שם טכנאי מחשבים ניידים יכול להלחים חזרה את החומרה.

 

מסך
מסך הנייד גם נוטה להתקלקל ולהשרף, אם זה חוסר אור או חושך מוחלט או פיקסלים שרופים. תחילה נחבר את המחשב למסך חיצוני, אם יש תמונה זה אומר שהמסך לא בסדר ואם אין תמונה זה אומר שכרטיס ה VGA במחשב אינו תקין.

צריך לפרק את המסך לגמרי ולבדוק את המנורה שלו, אם היא מוציאה אור טוב. לבדוק את רכיב האינוורטר INVERTOR ולבדוק את הכבלים המחברים בין המסך ללוח שאם טלטולים לא גרמו להם להתנתק. לסיכום ישנם המון וואריאציות של תקלות ותפקיד טכנאי מחשבים ניידים מוסמך לראות את התקלה ולתת הצעת מחיר בהתאם. לא לנסות לבד בבית.

טכנאי מחשבים תל אביב

מעבדת מחשבים בתל אביב שולחת טכנאי מחשבים עד בית הלקוח. טכנאי מחשבים ברמת גן פעיל גם בערים גבעתיים, תל אביב יפו נייד 052-3994242

תיקון מחשב נייד

במקרה של תקלת לוח אם יבוצע במעבדת מחשבים עם משלוח חינם בשירות מהיר מהיום להיום. החלפת מסכים וצירים שבורים, תיקון קונקטור חשמל, מטענים וסוללות מקוריים, ניקוי מאוורר, החלפת דיסק קשיח, שדרוגי זיכרון, תוכנה ועוד

מעבדת מחשבים בתל אביב

טכנאי מחשבים מגיע עד בית הלקוח בשירות מיוחד של בדיקת מחשב חינם ואוסף את המחשב למעבדת מחשבים ואחרי כמה שעות תנתן תשובה על מהות התקלה והצעת מחיר! נייד 0523994242