רשת אלחוטית בבית גדול

רשת אלחוטית היא אחד מהדברים ההכרחיים בכל בית שבו מספר מחשבים ובמיוחד כשמדובר בבית שבו יש לפחות מחשב נייד אחד וכמובן גם בגלל המכשירים הניידים שקיימים בחיינו, כגון הסמראטפונים ואייפדים שגם מהם ניתן לגלוש באינטרנט.

עובדים ברשת - לרשת אלחוטית שנמצא בבית יש יתרון גדול מאוד בכל מה שקשור לתקשורת בין המחשבים השונים ולאפשרויות העבודה ביניהם. ניתן למשל, להעביר קבצים ממחשב אחד לשני בצורה נוחה וכאשר מדובר במחשבים ניידים העבודה נעשית יותר נוחה מאחר וניתן לעבוד מכל מקום בבית, כל עוד המחשב נמצא בטווח הקליטה של הרשת האלחוטית.

עוד משהו מאוד נחמד שאפשר לעשות עם רשת אלחוטית כאשר עובדים על שני מחשבים באותו שולחן הוא להשתמש בתוכנה הנקראת Synergy המאפשר לעבוד עם עכבר ומקלדת אחת לשני מחשבים בצורה נוחה ללא צורך בשימוש בעכבר ומקלדת לכל מחשב בנפרד.

איך זה עובד? הרשת מורכבת ממכשיר הנקרא "ראוטר (router)" שתפקידו לחלק את התעבורה של רשת האינטרנט בין המחשבים ולכן עשוי להיות גם מצב שבו "האינטרנט נתקע" או זוחל וזאת בשל עומס תעבורה שבראוטר בגלל עבודה על שני מחשבים במקביל.

 

המחשב הנייח מתחבר לראוטר על ידי כבל בעוד שהמחשב הנייד מתחבר לרשת על ידי משדר מיוחד המותקן בו שמחייב גם התקנת רכיב הנקרא "דרייבר (Driver)" שהוא בעצם מתאם בין המשדר לרשת ובהחלט יכול להיות מצב שבו המחשב הנייד לא מצליח להתחבר לרשת בין בעיה במשדר או בעדכון או התקנת דרייבר ובמקרה כזה מומלץ להיעזר בטכנאי מחשבים שברשותו מעבדת מחשבים ניידים שבה הוא יכול לבדוק את הנושא לעומק.

 

גולשים במרחב - במקרה של בית גדול, נוכחותה של רשת אלחוטית חשובה עוד יותר בשל המרחקים היחסית גדולים הקיימים במרחב זה. הבעיה הקיימת בבית כזה הוא שעשויים להיות מקומות שבהם הקליטה תהיה נמוכה יותר, במיוחד כאשר מדובר על בית בן כמה קומות.

למקרים כאלה ישנם סוגים של ראוטרים בעלי אפשרויות קליטה נרחבות יותר ושמן הסתם עשויות להיות יקרות יותר אבל לא בהכרח. כאשר מדובר על מעבר לבית מסוג זה יש צורך לבדוק כיצד להתקין ראוטר או מספר ראוטרים על מנת לכסות את טווח הקליטה באופן מקסימלי על מנת שלא יהיו חורים בקליטה ואת זה יכול לעשות רק טכנאי מחשבים מקצועי אשר מכיר את הבעיות המצויות בתחום ואת כל הפתרונות הטובים ביותר לכל סוג של מצב.

או שאפשר לבחור באפשרות השנייה שהיא מגברי טווח קליטה לראוטר שבטכנולוגיה העכשווית לאמצע 2013 זה כמו בתמונה ממעל ראוטר בחיבור לחשמל בכל חדר שעל מגברי טווח קליטה נדבר במאמר אחר

 

טכנאי מחשבים תל אביב

מעבדת מחשבים בתל אביב שולחת טכנאי מחשבים עד בית הלקוח. טכנאי מחשבים ברמת גן פעיל גם בערים גבעתיים, תל אביב יפו נייד 052-3994242

תיקון מחשב נייד

במקרה של תקלת לוח אם יבוצע במעבדת מחשבים עם משלוח חינם בשירות מהיר מהיום להיום. החלפת מסכים וצירים שבורים, תיקון קונקטור חשמל, מטענים וסוללות מקוריים, ניקוי מאוורר, החלפת דיסק קשיח, שדרוגי זיכרון, תוכנה ועוד

מעבדת מחשבים בתל אביב

טכנאי מחשבים מגיע עד בית הלקוח בשירות מיוחד של בדיקת מחשב חינם ואוסף את המחשב למעבדת מחשבים ואחרי כמה שעות תנתן תשובה על מהות התקלה והצעת מחיר! נייד 0523994242