רשת אינטרנט קווית

טכנאי רשתות – רשת קווית

מאמר זה מתייחס לדירות גדולות או וילות עם תשתית השחלות פנימית בתוך הדירה שיוצאת מארון תקשורת פרטית ושולחת כבלי השחלה לכל חדר.
המטרה היא לשפר את איכות האינטרנט בכך שכל חדר מקבל כבל רשת ישירות מהראוטר או מסוויץ'(מפצל את הראוטר לנקודות נוספות). מאמר נוסף: הקמת רשת ביתית קוית
השיפור זה בעצם ביטול הרשת האלחוטית בבית שלא פועלת טוב בגלל המון קירות ומרחק שמשבשים את גלי האינטרנט בבית וגורמים למחשבים לגלוש באיטיות וניתוקים.
ארון תקשורת ביתית
הטכנולוגיה המציאה עם השנים כל מיני מגברים שאמורים להגביר את איכות האינטרנט האלחוטית אבל לא צלחו ורק הגבירו את הקרינה בבית ולא את מהירות האינטרנט. אין כמו כבל. חד משמעית.
הכבל רשת קאט6 נותן 90 אחוזים מרוחב הפס, לדוגמא, אם מחוברים בתשתית בזק ל40 מגה כל חדר יקבל בתשתית קווית35-40 מגה גלישה כי הכבלים מחברים את מחשב הקצה ישירות לראוטר. אם הבניין מחובר לסיב אופטי יכולת ההורדה יכולה להגיע עד ל1000 מגה ברוטו ועם כבל ל850 מגה גם אם מדובר בכבל 30 מטר, דבר שמנחית!


אז איך עושים את זה? תחילה ניתן להזמין טכנאי מחשבים עד לבית כדי לבדוק האם התשתית מתאימה ולקבל הצעת מחיר ללא התחייבות. הגעת טכנאי מחשבים חינם בתל אביב.
מרכיבי הרשת

הראוטר של בזק או הוט לא צריך להיות ממוקם בתוך הארון תקשורת הביתית, בתוך הארון תקשורת צריך להיות נקודת חשמל!
במידה והקבלן לא עשה נקודת חשמל בתוך הארון תקשורת יש להזמין חשמלאי מוסמך לפני שמזמינים טכנאי מחשבים מוסמך.

הראוטר צריך לשבת במקום אסטרטגי באמצע הבית לגלישה אלחוטית, תפקיד הטכנאי הוא להשחיל כבל בקירות ממיקום הראוטר אל תוך הארון ובארון יש מפצל רשת סוויץ' שיספק כבל לשאר החדרים!

חשוב, ללא נקודת חשמל אי אפשר יהיה להתחיל את העבודה כי הסוויץ צריך מתח.
כבל cat5
אם צריך לחבר לדוגמא 6 חדרים אז צריך לחבר לראוטר סוויץ' כי לראוטר יש רק 4 יציאות. כאן טכנאי מחשבים נכנס לתמונה ומשחיל כמו חשמלאי שמשחיל חוטי חשמל לכל חדר כבל קאט6 ובכל חדר יוצר שקע אינטרנטי או בלי שקע אלא כבל ישירות מהקיר לתוך המחשב.

לכל כבל צריך לעשות ראש "קונקטור" עם לוחץ מיוחד ולפי קוד צבעים. תשתית קווית מנחיתה את הקרינה הידועה לשמצה כמעט לאפס, היא אסתטית מאוד כך שלא רואים שום כבל בקירות ועוד סיבות למה כן כדאי לרשת את הבית ברשת קווית ולא אלחוטית.
מגדילי טווח
הקמת התשתית מחירה 250 שקלים לכל נקודה (השחלה לכל חדר) וכולל הכנת ראשי קאט6 והכנת שקעים בחדרים כולל אחריות מלאה על התשתית למעט תקלות ראוטר ותשתית אינטרנט חיצונית.
יש אפשרות להוזיל ל200 שקלים לכל נקודה אם הלקוח מוכן לעזור רק בהשחלת הכבלים מהארון תקשורת לחדרים, לא מדובר בעבודה פיזית בכלל אבל זו עבודה שדורשת 4 ידיים ואם הלקוח מוכן לעזור זה חסכון של 50 שקלים לכל נקודה כי זה בעצם חוסך עלות פועל שעוזר לטכנאי רשתות.

המחיר כולל כבל איכותי, שקעי נקבה בקירות, תקעי זכר בארון. לא כולל עלות הסוויץ (מפצל)
בבתים פרטיים(וילות) או דירה של 2 קומות עלות כל קו 350 שקלים או 300 עם עזרת הלקוח.

הכבלים של טכנאי מחשבים הינם איכותיים לא קאט5 אלא קאט6 בלבד שתומך העברת נתונים גבוהה משמעותית מאשר קאט5.
אם אתם לא בטוחים לגבי התשתית הקיימת והאם היא מאפשרת רשת קווית בבית תמיד אפשר להזמין בחינם טכנאי מחשבים עד הבית כדי לבדוק את הרשת וייעוץ.

שקעי אינטרנט קווי

טכנאי מחשבים תל אביב

מעבדת מחשבים בתל אביב שולחת טכנאי מחשבים עד בית הלקוח. טכנאי מחשבים ברמת גן פעיל גם בערים גבעתיים, תל אביב יפו נייד 052-3994242

תיקון מחשב נייד

במקרה של תקלת לוח אם יבוצע במעבדת מחשבים עם משלוח חינם בשירות מהיר מהיום להיום. החלפת מסכים וצירים שבורים, תיקון קונקטור חשמל, מטענים וסוללות מקוריים, ניקוי מאוורר, החלפת דיסק קשיח, שדרוגי זיכרון, תוכנה ועוד

מעבדת מחשבים בתל אביב

טכנאי מחשבים מגיע עד בית הלקוח בשירות מיוחד של בדיקת מחשב חינם ואוסף את המחשב למעבדת מחשבים ואחרי כמה שעות תנתן תשובה על מהות התקלה והצעת מחיר! נייד 0523994242