טכנאי מחשבים תל אביב - מסכי מחשב

מסכי מחשבים זו היא רכישה שיש לקחת ברצינות. אחרי הכל, אנחנו עובדים זמן ממושך עם המסך. מסכי ה LCD או LED שונים אחד מהשני ולכן צריך לדעת כיצד לבצע רכישה נכונה.
מסכים לחובבי המשחקים אינם מיועדים לשימושי המשרד. ישנו מגוון רחב ורצוי לברר לפני שמבצעים רכישה, איזה מסך יתאים לצורך והתקציב שהקצבנו לעצמנו.
טכנאי מחשבים בתל אביב

טכנאי מחשבים - הסבר על קנית מסכים

מסכים ישנים מתבססים על קתודה כמו בטלביזיות ישנות, אינם יקרים ובלי ירידה בטיב התצוגה גם כשמרימים את הרזולוציה בהם.
מסכי LCD תצוגת גבישי נוזל, מאפשרת הרכבת מסכים שטוחים מתקדמים. אלו המסכים הכי שכיחים בימנו.
LED היא טכנולוגיה חדישה של תצוגה אורגנית. טכניקת צפיה חדישה ומתקדמת שמאפשרת ניגודיות ברמה גבוהה, טיב של תמונות וחוסכת חשמל במסך שטוח.

פאנל המסך גודל תמונת הפאנל הינו יחידת הצפיה של המסך, השטח שכולל את תאורה של המסך, המעבד שמתרגם את המידע מהמחשב לסימני וידאו וגבישי הנוזל שעל גביהם נוצרים הצבעים והתמונות-פיקסלים.
מכך, הפאנל הוא רכיב שקובע במידה ניכרת את טיב התמונה, ואת עלות המסך, יותר מגודלו או המותג שהוא.
הפנל הוא הדבר הראשון שנרצה לבדוק כאשר נבחר מסך. פנל NT מהנפוצים במסכי lcd, ונחשבים פשוטים ובסיסיים.
מסך שטוח עם פנל כזה מאופיין בעומק של צבעים 6 bit (באפשרותו להציג עד 16.2 מיליון סוגי צבעים, בהליך אלקטרוני שמשפר את טיב התמונה), שמתאימים לשימושים כלליים ומשרדיים.
פנל כזה מספק חובבי משחקים, אך פנלים עם עומקי צבעים נרחבים הם בעדיפותם של המכורים למשחקים.
גם זוית הראיה בפנלים NT הינה מוגבלת בהשוואה לפנלים המתקדמים יותר (זוית הראיה מתיחסת לשינויים בטיב התמונה כשמפנים את הראש ולא מביטים במסך באופן ישיר). זה הפנל הכי זול.

פנל VA פנל באיכות טובה יותר, עם עומק צבעים של שמונה bit(יכולת הצגה של 16.7 מיליון גוונים בלי הליכים אלקטרוניים), שמראה גוונים חדים יותר.
נותן זוית ראיה נרחבת יותר ובעלת ניגודיות משודרגת. כלל הפרמטרים האלה מאפשרים יכולות ביצועי מסך טובים באופן מיוחד.
מסכים עם פנל VA מותאימים גם לשימוש משרדי, אינטרנט, ולמשחק באיכות גבוהה. עלותם גבוהה יותר, והינם בעלי צריכת חשמל גדולה.
פנל IPS נמדד באיכותו המיוחדת, עם עומק גוון שמונה bit, שמתמחה בגדלים ויחסי תצוגה

טכנאי מחשבים בתל אביב - גודל תמונה

מודדים את המסך באינטשים, זה נע בין "15 ל- "26. מסך ממוצע לבית יהיה "17 עד "24.
יחסי התצוגה הם היחסים בין אורכי ורוחבי המסך, כשיחס של 16:9 זה מסך רחב, ו- 3:4 – זה רגיל מרובע.
רובם של המסכים בישראל הינם רחבים (ולכן מאפשרים נוחות רבה לצפיה בסרט וטקסט).

רזולוציות מסך רזולוציה זה דחיסות הפיקסלים. פיקסל תא בודד שיכול להראות צבעים אדומים, ירוקים, כחולים, וכך יוצר תמונה דינאמית.
למסכים יש רזולוציה בסיסית ורזולוציה גבוהה. רזולוציה בסיסית היא הרזולוציה הכי גבוהה שבה אפשר להראות תמונה על מסך בלי לפגוע באיכויות התמונה, החדות והצבעים.
רזולוצית מקסימום הינה רזולוציה הגבוהה ביותר שאפשר להראות במסך, גם בהשפעה על טיב התמונה.

זריזות התגובה זריזות תגובה היא המהירות שבה הפיקסלים במסך מגיבים לכרטיס של המסך, ומשנים את צבעם, זאת אומרת, מהירות שבה מגיב מסך אל המחשב.
את המהירות מודדים במילי-שניות (MS), וכמעט לכל המסכים זריזות תגובה של 8 עד 2 MS.
זריזות גבוהה זה משהו רצוי בהפעלה של סרטים וחיונית למשחקים חדשניים, ופחות רצויה כשמדובר בתוכניות משרד.
טכנאי מחשבים

התנגדות היחסים בין הנקודות הבהירות מאוד והכהות מאוד הנראות על המסך. יחסים גבוהים פירושם צבעים מגוונים חדים ועשירים יותר, הצבע הכהה יראה חזק וטבעי.
הניגודיות נבדקת ביחידות, שכוונתם, היא עוצמת התאורה למשל: 1:30000. ישנו יחס ניגודי קבוע (כמה בהיר או כהה המסך יהיה עם תאורת רקע טבעית) ויחס ניגודיות משתנה (אפשרות המסך להחליף את אור הרקע ממנורות הפנל, בשביל להטיב את הצפיה במקרה מסוים).

טכנאי מחשבים ניידים - יציאות וחיבורים

לרובם של המסכים היום יש אפשרויות חיבור למחשב בעזרת יציאת VGA ובאפשרות יציאת DVI (חיבור שמתאים לכרטיס מסך חדש בשל מהירותו).
חיבור ה HDMI הינו סיפור בפני עצמו. במסכים ספציפים ישנם יציאות שנועדו להתקני שמע או וידאו כגון מצלמת הוידאו, ממיר, נגן מדיה וכו'. למסכים הללו ישנם יציאות RCA, SVIDEO וישנם דגמים עם יציאות HDMI לחיבורי HD.
במקביל, למסכים עם רמקולים יהיו יציאות לאוזניות, וולמסוימים שבהם, גם יציאות usb, המחברות התקנים מגוונים ישירות למסך.
טכנאי מחשבים בתל אביב

מסך שטוח הוא מאוד קל, וניתן לכוונון בנוחות ובמהירות. מסכים בשוק מתכווננים לצד ולגבהים.
דגם מתקדם ויקר הוא בעל אפשרות pivot שזה הסתובבות המסך על ציר לצפיה לרוחב המסך ומוצג מלמעלה למטה ובעל נוחות מיוחדת להצגת טקסט.
מסכי נגיעה המסכים הללו מתכווננים ונותנים לעבוד על המסך בלי עכבר, השליטה נעשית בעזרת עט סטילוס או אצבע, אך אינם זולים כלל, ומסייעים לגרפיקאים.

פיקסל שרוף לפעמים נגרמת שריפת פיקסלים במסך. נבחין בנקודה שחורה או לבנה יחידה על המסך.
רוב המסכים מכסים בעיה זו עם הצגת אחריות שחלה מכמות פיקסלים ספציפית (מעל 3-4, שמשתנה בין נותנים שונים של אחריות).
כאשר הפיקסלים השרופים נמצאים קרוב לפינות המסך, ובמקומות שלא מפריעות לצפיה- ניתן להמשיך להשתמש במסך בלי לשנות דבר. כאשר נשרף אמצע המסך, ומפריע לצפיה אפשרי לתקן לפי אופן האחריות.

מסכי מחשב עם רמקולים מובנים להרבה מסכים יש רמקולים מובנים בחלק התחתון או בצדדים, שמתחברים למחשב דרך כבלי שמע רגילים, ומספקים משתמשים משרדיים, אך השתמשות במסך לצפיה בסרטים, משחקי מחשב או השמעת מוסיקה מצריכה העדפת רמקולים איכותיים שהינם חיצוניים.
אז כיצד בוחרים מסך למחשב? באפשרות המחשב להתעדכן, ולהשתנות באופן תדיר, אך רובם של המשתמשים לא יחליפו מסך באותה תדירות. לכן, צריך לבחור בקפידה מסך שתואם את דרישותנו.
לפי סוג הפנל מי שמפעיל תוכניות גרפיות לאיור ועיצוב ועריכת וידאו יעדיף מקסימום ביצועים ולו נמליץ על מסך עם פנל מתקדם (VA, IPS).
למשחקים ושימושי משרד די במסך אלסידי עם פנל TN רגיל מלבד מקרה שאנו שחקנים מקצועיים שרוצים בהשקעת פנל יקר בשביל שיפור טיב הצגת המשחקים שלנו.
רצוי לא לשלול מסכים של חברות שאינן מוכרות- כי בהמון מקרים משתמשות החברות הללו בפנלים שיוצרו על ידי החברות הגדולות והמוכרות.

בחירת גודל משתמשי משרדים יכולים להסתפק בגודל של "17 עד "19. משתמשים המעוניינים לראות סרטים, מי שאוהבים את המשחקים שלהם בגדול ירצו מסך גדול.

על פי ביצועים ms speed, contrast, resolution. ככל שאנו מפעילים תוכנות ואפליקציות מעוצבות יותר, כך נרצה מסך יותר חזק. חשוב לדעת שהביצועים והתוצאות מושפעים גם מחומרה במחשב כמו כרטיס המסך, הזכרונות, המעבד ועוד.

עם כל מסך מחשב צריך גם לחשוב על מצלמת רשת לצ'אט ולרכוש כי בלי זה לא שווה כלום, למאמר הנרחב לחצו כאן מצלמות אינטרנט

תגיות: תיקון מחשב נייד | תיקון מחשבים ניידים | טכנאי מחשבים ברמת גן | מעבדת מחשבים ברמת גן | טכנאי מחשבים תל אביב

טכנאי מחשבים תל אביב

מעבדת מחשבים בתל אביב שולחת טכנאי מחשבים עד בית הלקוח. טכנאי מחשבים ברמת גן פעיל גם בערים גבעתיים, תל אביב יפו נייד 052-3994242

תיקון מחשב נייד

במקרה של תקלת לוח אם יבוצע במעבדת מחשבים עם משלוח חינם בשירות מהיר מהיום להיום. החלפת מסכים וצירים שבורים, תיקון קונקטור חשמל, מטענים וסוללות מקוריים, ניקוי מאוורר, החלפת דיסק קשיח, שדרוגי זיכרון, תוכנה ועוד

מעבדת מחשבים בתל אביב

טכנאי מחשבים מגיע עד בית הלקוח בשירות מיוחד של בדיקת מחשב חינם ואוסף את המחשב למעבדת מחשבים ואחרי כמה שעות תנתן תשובה על מהות התקלה והצעת מחיר! נייד 0523994242