טכנאי מחשבים תל אביב - גיבוי חומר מהארדיסק

שחזור נתונים מדיסק קשיח פגום
גיבוי לפני פרמוט מחשב
חשיבות גיבוי המחשב
עם התקדמות הטכנולוגיה בזמן האחרון אנחנו מייצרים הרבה מידע דיגיטלי נרחב. אם אנחנו עובדים בתחומים הדורשים כתיבת תכנים אנחנו מיצרים יותר אינפורמציה דיגיטלית מאשר שאר האנשים ואם אנחנו עובדים מהבית ככתבים אנחנו בכלל יוצרים מסה גדולה של מידע.
כעת הדילמה היא כיצד מנהלים את כמות ההחומר הזה? כיצד לשמר אותו? איזו אופצית גיבוי מתאימה לנו? כיצד מאתרים בכל המידע הנרחב שמצטבר לנו, מידע מסוים שאספנו בזמן מסוים, בדרך מהירות ויעילה.

מטרת המאמר היא לסייע לכם להבין כיצד ניתן לאסוף הרבה איפורמציה,כיצד לגבות את המחשב בדרך קלה, וכיצד אפשר לפקח על המידע בשביל לאתר במהירות וקלות את מבוקשנו בעוד שנה ואף יותר.
טכנאי מחשבים בתל אביב
התשובה לכך במילה אחת היא אירגון שוטף ועזרים מתאימים. כאשר עובדים מאורגן ושומרים על סדר כל זה נהיה קליל ופשוט.
ובמיוחד כשצריכים גיבוי למחשב הסוד הוא שליטה בלעדית שלכם על מקומות המידע ושום מנהל אחר מלבדכם.
רכשתם מחשב חדש, על מנת להתחיל לגבות את המחשב בדרך טובה, נניח שעכשיו רכשתם מחשב חדש וברצונכם להתחיל עבודת גיבוי מסודרת, דבר ראשון המלצתי היא מחשב עם 2 כוננים שונים.
כונן שנכנה אותו C - גודלו בינוני עד 40 ג'יגה בייט, בשביל מערכת ההפעלה ותוכניות שונות שהתקינו במחשב, כונן גדול מדי בשביל C אינו מומלץ.

וכונן נפרד לגמרי הנועד לאיחסון ושמירת מידע המיוצר באמצעותכם במחשב, ואותו נכנה D - לו יהיה שטח איחסון יותר נרחב אך אין זה אומר שצריך לאחסן הכל בכונן.
מאחסנים בכונן מה שצריכים באופן תדיר. הכונן במחשב אינו ארכיון.
טכנאי מחשבים תל אביב

רצוי שיהיה ארכיון נפרד על אמצעים נלווים אחרים כגון נגן DVD ותקליטורים או בשמירה מרחוק על שרתי איחסון. נגבה מידע רק כשיציבות המחשב תקינה או כשמתקינים את מערכת הפעלה.
התקנתם שרת לאינטרנט, לאנטי וירוס ולכמה עזרים בסיסים שכיום לא ניתן לעבוד בלעדיהם. כאשר קיבלתם מחשב שהכל בו חדש ומותקן.
שימו לב שהכל פועל טוב ללא תקלות. לא צריך לגבות מחשב כשהוא אינו יציב ופועל לאט כאשר לדעתכם אינו נראה תקין.
חיבור אייפון למחשב

טכנאי מחשבים - גיבוי כונן C

לפני התחלת שינויים למינהם בכונן C, רצוי לגבות לראשונה ב IMAGE באמצעות תוכנית גיבוי NORTON GHOST, נורטון גוסט או אקרוניס ACRONIS TRUE IMAGE 2011
אפשרי גם לבצע באמצעות תוכנית צריבה NERO. לעיתים כשקונים צורב, ניתנת תוכנית הצריבה NERO במתנה. אפשרי אף לבצע גיבוי באמצעות מערכת הגיבוי שמגיעה עם וינדוס.
כאשר תוכנית גיבוי של מיקרוסופט לא זמינה אפשר להוסיפה באמצעות תקליטור ההתקנה.

בפרק זה מוסבר רק גיבוי דיסק ה C. את קובץ הגיבוי נאחסן בדיסק D בספריה שיועדה לכך.
ניתן לבצע העתקה של איחסון זמני על נגן DVD\RW או DVD-R, מחיר מדיה כיום אינו יקר ואינו מהווה שיקול .
מידע מגובה ישמש אתכם כאשר תרצו להתחיל דברים מהתחלה, כפתרון לוירוס הרסני, או תוכנית ריגול שהשתלטה במחשב ואינה ניתנת להסרה באף דרך.
כאשר נוצר פגם פיזי, דיסק שהצריך החלפת הארד דיסק. הנה דוגמאות שאנחנו מייצרים או מאחסנים במחשב:

  • תמונות
  • מאמרים וטקסטים
  • תוכניות האופיס
  • דפי אינטרנט מועדפים וקיצורי דרך
  • ברכות
  • משחקים
  • מוסיקה
  • יומנים
  • כתובות
  • מצגות וכו'

טכנאי מחשבים

איפה לאחסן את החומר שצברתם? במחשב, כל תוכנית שהתקנו ושבה משתמשים, ממליצה לאחסן את התכנים במקומות אחרים כברירת מחדל.
בשביל לשמור על אירגון התוכן, רצוי שנחליט על מיקום מרוכז שם יתאכסן כל המידע הדיגיטלי הזמני, לדוגמא קביעת ספריית ה data בכונן D כמקום איחסון.
לא כדאי לשמור אף תוכן בכונן C. רק תוכניות ומערכת ההפעלה יישמרו ב C.
אפשר לפצל את data לתיקיות משנה על פי סוג התכנים, למשל שירים לחוד, תמונות לחוד, גליונות אקסל לחוד וכו'.
כעת כשתיצרו תוכן חדש תשמרו אותו ב data בתיקיות הייחודיות לפי קטגוריות.

טכנאי מחשבים ניידים - איחסון תכנים וחומרים שניצור

הגיע העת להכין תוכנית איחסון לתוכן שיקח את החומרים הזמניים שאספנו ושיגובה במקום נוסף כדי שנצליח לשחזר את החומרים אם תחול בעיה, וכל המידע שצברנו ילך לאיבוד מכל סיבה שלא תהיה.
טכנאי מחשבים
באמצעות תוכנית האיחסון נוכל לבחור אילו תיקיות ילקחו לאיחסון ואיפה נשמר את קבצי הגיבוי. אפשר בכונן D בתיקיה שונה ואפשר גם לאחסן במדיה של צריבה כמו תקליטור או תקליטור RW.
טכנאי מחשבים בתל אביב
ניצור כמות ספציפית של תכנים שייכנסו לשטח של תקליטור ונבצע גיבוי לתקליטור התוכן שיועבר למקום זמני בכונן עד שניצבור שטח תוכן של תקליטור .
תוכן שאינו מתעדכן יום יום לא צריך להתאחסן בספריית ה data, לאחר צריבת התקליטור הוא יועבר לאיחסון זמני.
כך מתפנה שטח בספריית ה data. אחרי הצטברות תוכן באחסון הזמני לשטח גודל של תקליטור דיוידי נצרוב אותו לתקליטור.
כעת אני ממליץ למחוק התכנים שנצרבו מהאיחסון הזמני. אינכם רגועים? הכינו עותק כפול של דיוידי ובצעו וואריפיי אחרי הצריבה.
בצעו רישום של כל התכנים שנעשו בדוח מעקב. קיטלוג התכנים אחרי איחסון על תקליטור דיוידי או תקליטור:

רצוי ע"י תוכנית קיטלוג שכותבת את הספריות והקבצים כדי שנאתר באופן מהיר וקל את שמותיהם. ישנן תוכניות המיועדות לקיטלוג של תמונות, שירים.
תוכניות קיטלוג אלה מספקות מידע נרחב יותר ברמות התכנים, לדוגמה בקיטלוג שירים mp3 אפשר לקבל אינפורמציה שכלולה בקבצים מסוג AD2 או AD3.
לדוגמה תוכנית "MP3 CONTROL" מקטלגת דיסק של שירים MP3. יש תוכניות קיטלוג אוניברסליות אשר מקטלגות הכל באופן של עץ תיקיות בדיוק כפי שנראה במחשב באמצעות סייר אקספלורר אך השמות בלי הקבצים בפועל.
יש תוכניות קיטלוג המוצעות להורדה באינטרנט. ישנה תוכנית לקיטלוג תקליטורי CD DVD.

לסיום, אף מערכת, גם לא הטובה בעולם אינה שווה כלום כאשר לא משתמשים בה. משתמשים שרוצים באמת להיות מגובים בהשקעה קטנה (55$) לשנה יוכלו לעשות גיבוי זמין למחשב בלי הגבלת גודל נפח.
זו אופציה לאיחסון אונליין. כך מובטח שהתוכן שמור בעוד מקום חוץ מהבית והמשרד יתרון זה מאפשר שליפת התוכן שתזדקקו לו מכל נקודה בעולם בלי לקחת חומרים מסווגים בידכם.

טכנאי מחשבים תל אביב

מעבדת מחשבים בתל אביב שולחת טכנאי מחשבים עד בית הלקוח. טכנאי מחשבים ברמת גן פעיל גם בערים גבעתיים, תל אביב יפו נייד 052-3994242

תיקון מחשב נייד

במקרה של תקלת לוח אם יבוצע במעבדת מחשבים עם משלוח חינם בשירות מהיר מהיום להיום. החלפת מסכים וצירים שבורים, תיקון קונקטור חשמל, מטענים וסוללות מקוריים, ניקוי מאוורר, החלפת דיסק קשיח, שדרוגי זיכרון, תוכנה ועוד

מעבדת מחשבים בתל אביב

טכנאי מחשבים מגיע עד בית הלקוח בשירות מיוחד של בדיקת מחשב חינם ואוסף את המחשב למעבדת מחשבים ואחרי כמה שעות תנתן תשובה על מהות התקלה והצעת מחיר! נייד 0523994242