תקע רשת

תקע רשת

במאמר זה נדבר על התקע הזכרי של כבל רשת קאט 5, אותו כבל שכולנו מכירים מגיע מן המפעל ששתי הראשים שלו כבר נלחצו במפעל ולרוב זה כבל קצר המוכר לנו עד 50 מטר.

אבל טכנאי רשתות מוסמך אשר עושה עבודת רשת קווית צריך כבל 100 או 200 מטרים לדירה של 5 חדרים ולכן צריך לחתוך את הראשים ולעשות ראשים חדשים. את הראשים הזכרים נעשה בתוך ארון התקשורת ונחבר כל אחד ואחד מהם לתוך הסוויץ שעליו נדבר במאמר אחר.

כמו השקע הנקבי התקע הזכרי מסודר לפי קוד צבעים של 8 גידים וטעות הכי קטנה בסדר הצבעים יגרום לתקלות גלישה. לאחר סלילת הכבל מתוך ארון התקשורת הביתי לחדר נעשה את השקע הנקבי שעליו דיברנו במאמר שקע רשת בכל חדר ובתוך הארון נעשה שקע זכר מראש שמתאים לקאט שש ונחבר למפצל סוויץ' שמקבל הזנה מהראוטר שיושב במרכז הדירה כדי למקסם את היכולת האלחוטית למכשירי טלפון, טאבלטים ומחשבים ניידים.

לחיצת ראש כבל רשת צריכה להיות מאוד מדוייקת וטכנאי רשתות מבצע לחיצה של התקע הזכרי מצד אחד והשקע הנקבי מצד שני ולאחר מכן מחברים את הראוטר לסוויץ בארון ובודקים עם חיבור מחשב ורואים האם הגלישה תקינה ואת מהירות ההורדה.

כתום לבן, כתום, ירוק לבן, כחול, כחול לבן, ירוק, חום לבן, חום

זה סדר הצבעים משמאל לימין וצריך ריכוז מלא בעת הביצוע אחרת באים תקלות.
לרוב ארונות התקשורות יהיו קטנים כדי להכיל את כל כבלי הרשת ואת הסוויץ לכן צריך עם אזיקון לקפל יפה את הכבל מבלי לשבור אותו בזווית של 90 מעלות כדי שלא יישברו הגידים.
צריך ללפף את כל הכבלים שנמתחו בעדינות ולעשות בדיקת גלישה בכל חדר כדי לבדוק בוודאות ששום כבל לא נשבר בזמן ההשחלה בתוך הקירות מכיוון שעיקום הכבל יכול לשבור אותו.

לחיצה של שקע נקבי נעשה על ידי מכשיר בשם קרונה ולחיצת תקע זכרי נעשה עם לוחץ קונקטור רשת מיוחד. ישנם מקרים שבהם הקבלן כבר משחיל כבל רשת בעת הבנייה או השיפוץ או תמא 38 ובמקרים כאלה ניתן להזמין טכנאי רשתות מוסמך לביצוע רק תקע ושקע ללא השחלות כך כל כבל יעלה 90 שקלים בלבד הכולל חומרים וכולל לחיצות של שקע נקבי ותקע זכרי וסגירת שקע אסטטי בחדרים וסידור ארון חשמל ב90 שקלים לכל חדר בלבד מחירים כאלו לא תמצאו אצל שום טכנאי אחר

טכנאי מחשבים תל אביב

מעבדת מחשבים בתל אביב שולחת טכנאי מחשבים עד בית הלקוח. טכנאי מחשבים ברמת גן פעיל גם בערים גבעתיים, תל אביב יפו נייד 052-3994242

תיקון מחשב נייד

במקרה של תקלת לוח אם יבוצע במעבדת מחשבים עם משלוח חינם בשירות מהיר מהיום להיום. החלפת מסכים וצירים שבורים, תיקון קונקטור חשמל, מטענים וסוללות מקוריים, ניקוי מאוורר, החלפת דיסק קשיח, שדרוגי זיכרון, תוכנה ועוד

מעבדת מחשבים בתל אביב

טכנאי מחשבים מגיע עד בית הלקוח בשירות מיוחד של בדיקת מחשב חינם ואוסף את המחשב למעבדת מחשבים ואחרי כמה שעות תנתן תשובה על מהות התקלה והצעת מחיר! נייד 0523994242