מפצל רשת סוויץ

מפצל רשת – סוויץ

יש לקוחות שרוצים לאכסן את הראוטר בתוך הארון ויש כאלו הרוצים סוויץ המפצל את הרשת לכל חדר. הדבר הכי חשוב לפני שמתחילים לעבוד בכלל זה לדאוג שיהיה שקע חשמל בתוך ארון התקשורת הדירתי ומאחר שאני אינני חשמלאי מוסמך ואני רק טכנאי מחשבים ורשתות מוסמך אין לי אישור לגעת בחשמל וצריך חשמלאי שימתח כבל מהארון חשמל שנמצא ממש מעל ארון התקורת.


אז יש נקודת חשמל, ברוך השם שילמנו 250-300 שקל לחשמלאי ועכשיו אפשר להתחיל להשחיל כבל רשת קאט שש לכל חדר כדי לקבל איכות גלישה מקסימלי ולא קרינה ברשת אלחוטית.

אם הראוטר יושב בתוך הארון יש בזה יתרונות וחסרונות. היתרון הוא שחוסכים 130 שקלים עלות סוויץ ועוד יתרון שמוריד כמעט לאפס את קרינת האלחוטי בבית. החסרון הוא ביטול רשת אלחוטית בטלפונים, טאבלטים וניידות בתוך הבית עם מחשבים ניידים.

אז החלטנו למקם את הראוטר במרכז הדירה ולמקם בתוך הארון סוויץ מפצל רשת.


מפצל רשת עובד בדיוק כמו מפצל חשמל. הוא מקבל מקור חשמל מהקיר ליציאה אחת ושאר היציאות נותנות חשמל עם פיצול. הסוויץ מקבל הזנה עם כבל רשת מהרוטר ומוציא עוד קוים ממנו לחדרים בבית.
הסוויץ חייב להיות תומך כבל קאט שש זה הכבל אותו הטכנאי משחיל בדירה לכל חדר זה סוויץ 10/100/1000 שתומך על 1000 מגה שזה 1 גיגה.

יש סוויץ 5 פורטים וגם 8 פורטים. אם זו דירה 4 חדרים אז מספיק 5 פורטים כי אחד מקבל הזנה מהראוטר ועוד 4 אחד לכל חדר אם 5 חדרים אז כבר סוויץ 8 פורטים ועלות סוויץ נעה בין 100 ל130 שקלים בלבד.

לסיכום, אין הרבה מה לומר על סוויץ, זה מכשיר טיפש וכמעט ללא תקלות שרק יודע לקבל אות גלישה קווית מהראוטר ולהוציא את האות לשקעים הנקביים בכל חדר על ידי השחלת כבל רשת.
סוויץ מאוד דומה לראוטר במראה אבל ללא אנטנות וללא יכולת להוציא אות אלחוטי רק דרך כבל.

טכנאי מחשבים תל אביב

מעבדת מחשבים בתל אביב שולחת טכנאי מחשבים עד בית הלקוח. טכנאי מחשבים ברמת גן פעיל גם בערים גבעתיים, תל אביב יפו נייד 052-3994242

תיקון מחשב נייד

במקרה של תקלת לוח אם יבוצע במעבדת מחשבים עם משלוח חינם בשירות מהיר מהיום להיום. החלפת מסכים וצירים שבורים, תיקון קונקטור חשמל, מטענים וסוללות מקוריים, ניקוי מאוורר, החלפת דיסק קשיח, שדרוגי זיכרון, תוכנה ועוד

מעבדת מחשבים בתל אביב

טכנאי מחשבים מגיע עד בית הלקוח בשירות מיוחד של בדיקת מחשב חינם ואוסף את המחשב למעבדת מחשבים ואחרי כמה שעות תנתן תשובה על מהות התקלה והצעת מחיר! נייד 0523994242