מקלדת וחשיבות המקלדת – חלק 1


מקלדת אלחוטית: לחלק מהמשתמשים חשובה ניידות גבוהה של המקלדת, בעיקר לבעלי מחשב סלוני למסך מחשב גדול, המעוניינים לשבת ממרחק מסוים מהמסך ולהשתמש במחשב.
משתמשים אחרים פשוט מעדיפים פחות חוטים על שולחן המחשב ומעוניינים במקלדת ללא חוטים, ואחרים רוצים לקחת אתם את המקלדת למיטה כשהם צופים בסרט במחשב.

 

במקרים כאלה כדאי לרכוש מקלדת אלחוטית או סט מקלדת ועכבר אלחוטיים. צריכת הסוללות של מקלדות מסוג זה מספיקה לשימוש של בין 3-6 חודשים בממוצע, לכן מומלץ להשתמש בסוללות נטענות לצורך חיסכון.
כדאי לדעת שמקלדות אלחוטיות תמיד אמינות כמו המקלדות החוטיות, המקלדת קולטת שידור ממשדר קטן המחובר למחשב בחיבור USB רגיל.
רוב הדגמים החדשים פועלים בתדר 2.4 שנותנת למשתמש טווח של עד 5 מטרים מהמקלט בכל זווית.

תקן Bluetooth (שן כחולה) תקן המשתמש בתדר שידור קצר טווח וחסכוני בחשמל.
המקלדת קולטת את השידור ממשדר Bluetooth פנימי הנמצא במחשב, או ממתאם חיצוני המחובר אליו בחיבור USB (לעתים מסופק עם המקלדת).
טווח הפעולה של מקלדת כזו נע בין 10 ל-100 מטרים, ללא תלות בזווית המקלדת מול המתאם.

בשוק קיימות מקלדות שונות לשימושים שונים ובעיצובים מגוונים. מקלדות רגילות עד פשוטות, שכוללות את לוח המקשים המרכזי בלבד, הולכות ומתמעטות וכיום כמעט בכל המקלדות, גם הזולות שבהן, יש מקשי קיצור ייעודיים המשמשים בגלישה באינטרנט או ליישומי מולטימדיה.
הבחירה בסוג המקלדת תלויה באופי העבודה שלכם מול המחשב.

 

מקלדות אינטרנט ומולטימדיה:
מעבר למקלדות הבסיסיות, נפוצות מאוד מקלדות האינטרנט והמולטימדיה. מקלדות אלו מצוידות, מלבד סט המקשים הרגיל, במספר מקשי קיצור הנמצאים על פי רוב בחלק העליון של המקלדת ומשמשים לגישה מהירה ליישומי מולטימדיה, משרד או אינטרנט.
במקלדות אינטרנט או משרד ניתן למצוא מקשי גישה לדפדפן, לתוכנת המייל, לתוכנת המסרים המידיים, לכניסה או התנתקות מחשבון המשתמש וכדומה.

במקלדות מולטימדיה יש בעיקר מקשים להפעלת נגן המדיה, מקשים לשליטה על נגינת מוזיקה או וידיאו, מקשי עוצמה וכדומה.
על פי רוב ניתן לתכנת את מקשי הקיצור באופן אישי על פי העדפות המשתמש – למשל, שמקש הדפדפן יפעיל את דפדפן המוגדר אצלכם במחשב בתור default (ראשי).

בגלל מחירן הנמוך והפונקציונאליות שלהן, מקלדות אלו עדיפות בדרך כלל על פני המקלדות הפשוטות ביותר שאינן כוללות תכונות אלה.

טכנאי מחשבים תל אביב

מעבדת מחשבים בתל אביב שולחת טכנאי מחשבים עד בית הלקוח. טכנאי מחשבים ברמת גן פעיל גם בערים גבעתיים, תל אביב יפו נייד 052-3994242

תיקון מחשב נייד

במקרה של תקלת לוח אם יבוצע במעבדת מחשבים עם משלוח חינם בשירות מהיר מהיום להיום. החלפת מסכים וצירים שבורים, תיקון קונקטור חשמל, מטענים וסוללות מקוריים, ניקוי מאוורר, החלפת דיסק קשיח, שדרוגי זיכרון, תוכנה ועוד

מעבדת מחשבים בתל אביב

טכנאי מחשבים מגיע עד בית הלקוח בשירות מיוחד של בדיקת מחשב חינם ואוסף את המחשב למעבדת מחשבים ואחרי כמה שעות תנתן תשובה על מהות התקלה והצעת מחיר! נייד 0523994242