זכרונות ודיסק קשיח

הזכרון זה רכיב חובה במחשב ובלעדיהם המחשב לא יעבוד, וצריך להבדיל בין זכרון RAM לכונן הארדיסק ROM.
זכרון ROM
זכרון RAM
כל אפליקציה שפותחים במחשב אם זה אתר ועוד אתר במקביל, דף word לכתיבה, שירים שמתנגנים ברקע ועוד דברים וגם ווינדוס עצמו, כל תוכנית לוקחת את מנת הזכרון שלה.
בדרך כלל במחשב רגיל ביתי כמות הזכרון שהמחשב דורש בממוצע זה 1500 מגה, וכאשר סוגרים אפליקציה אז הזכרון מתפנה כי זכרון RAM הוא זכרון "נדיף".

מה קורה כאשר פותחים המון תוכניות בעת ובעונה אחת ובמחשב יש רק 2 ג'יגה זכרון? מה שקורה זה במילה אחת, איטיות.
לשדרג את כמות הזכרון זה דבר קל ופשוט, טכנאי מחשבים עושה זאת בבית ללא צורך במעבדה אך לפני השדרוג חובה לראות את דגם הזכרון הנתמך על ידי הלוח כך טכנאי מחשבים יידע בדיוק איך לתמחר.

אם המחשב מאוד ישן אז הזכרונות יהיו יקרים מסוג DDR 400, אם המחשב לפני 3 שנים זה כבר עולה ל DDR2 667\800 והופך להיות קצת יותר זול ונגיש, אם חדש זה כבר DDR3 1333 והם כבר ממש פשוטים ותמיד בהישג יד.

הצמדת זכרונות ללוח האם
הזכרונות יושבים על לוח האם בתוך סלוטים שצריך להדק קצת בכוח עד ששומעים את הקליק ככה שלא חייב להזמין טכנאי מחשבים בתל אביב בשביל שדרוג זכרון לצורך שיפור מהירות וביצועים במחשב.

הארדיסק (כונן קשיח)

הדיסק הקשיח, עליו ווינדוס יושב יחד עם כל החומר, זהו זכרון כתיבה וקריאה, READ WRITE אשר מתעדכן על ידינו המשתמשים.
הדיסק הקשיח גם תורם משמעותית למהירות ולביצועי המחשב כי יש לו תרומה משנית, הסל"ד שלו (סיבוב הדיסק לדקה) נע בין 5400 ל 7200- מהירות העברת נתונים.

קורה המון שדיסק קשיח נפגם ומפסיק לעבוד וגורם לקריסת כל המערכת ושיחזור נתונים שלו מצריך מעבדה מיוחדת, אין מה לעשות עדיין לא המציאו את התרופה, דיסק קשיח נפגם מבלאי ואי אפשר לתקן וגם לא כלכלי.

SSD
יש את הסל"דים שהוזכרו וגם יש דיסק חדש העונה לשם SSD שרק לאחרונה פרץ לשוק והוא מוצר נפלא מאוד מהיר התורם נפלאות למחשב.
מאוד קל להוסיף דיסק קשיח אבל קשה כי צריך לעשות פירמוט מחשב מחדש.

לסיכום, חובה חובה חובה שבכל מחשב יהיה לפחות 4 גיגה זכרון RAM ודיסק קשיח לא משנה הנפח אבל שיהיה מדגם טוב

טכנאי מחשבים תל אביב

מעבדת מחשבים בתל אביב שולחת טכנאי מחשבים עד בית הלקוח. טכנאי מחשבים ברמת גן פעיל גם בערים גבעתיים, תל אביב יפו נייד 052-3994242

תיקון מחשב נייד

במקרה של תקלת לוח אם יבוצע במעבדת מחשבים עם משלוח חינם בשירות מהיר מהיום להיום. החלפת מסכים וצירים שבורים, תיקון קונקטור חשמל, מטענים וסוללות מקוריים, ניקוי מאוורר, החלפת דיסק קשיח, שדרוגי זיכרון, תוכנה ועוד

מעבדת מחשבים בתל אביב

טכנאי מחשבים מגיע עד בית הלקוח בשירות מיוחד של בדיקת מחשב חינם ואוסף את המחשב למעבדת מחשבים ואחרי כמה שעות תנתן תשובה על מהות התקלה והצעת מחיר! נייד 0523994242