אבטחת מידע בעסק שלך – כך תעשה זאת

 

היום כל עסק – גדול כקטן, ותיק כחדש – מנהל מערכות מחשוב בגדלים שונים, מסוגים שונים ולצרכים שונים. המערכות הללו צריכות תחזוקה ואבטחה והמידע הרב הזורם בתוכן חייב להיות מאובטח ולא לזלוג החוצה. איך עושים את זה? איך אפשר למנוע מהמחשב, שהוא הברכה הכי גדולה לעסק שלך, מלהפוך למפגע שיאפשר זליגת מידע בלתי רצויה? כל הדרכים לאבטח מידע בעסק ולהבטיח פרטיות וסודיות.

 

מה זה אבטחת מידע?

אבטחת מידע משמעה הגנה וביטחון למערכות המיחשוב בעסק שלך. לרבות התוכנה והחומרה וכמובן כל המידע המצוי בהם. מידע יכול להיות מאגר מידע של לקוחות, נתונים לגביהם ולגבי העסק, פרטים על משתמשים במערכות ועוד. מידע יכול לזלוג בדרכים מגוונות, למשל, כאשר אדם חיצוני חודר למערכת המידע ושואב ממנה מידע או מתחקה אחר פעולות של העובדים. סיכון אבטחה נוסף נעוץ בהתנהלות של עובדים שגולשים באתרים מועדים לפורענות (רשתות חברתיות, אתרים לשיתוף קבצים) וחושפים פרצה ומידע. כדי להגן על העסק שלך מפני כל אלה ומפני וירוסים, תולעים, סוסים טרויאנים, ניצול פרצות בתוכנה, רוגולות, שאיבות תוכן ושינויי תוכן באתר האינטרנט של העסק (והרשימה עוד ארוכה) – אתה חייב להקפיד על אבטחת מידע.

 

מי מבצע אבטחת מידע?

ישנן לא מעט חברות המעניקות שירותים של מחשוב לעסקיםשכוללים בין היתר אבטחה פיסית של המידע וכמובן אבטחת המידע המצוי בתוך מערכות המידע בעסק.

 

אילו אמצעים קיימים לאבטחת מידע?

האמצעים רבים ומגוונים וכל חברה המעניקה שרותי מחשוב לעסקים תתפור לעסק מערכת מידע ומערכת אבטחה מתאימה. בין הכלים השונים המשמשים להגנה של מידע בולטים האמצעים הבאים:

 1. הצפנה
 2. ניהול הרשאות (גישה מוגבלת למידע)
 3. אבטחה מוגברת של חוות השרתים בעסק
 4. אבטחת תעבורת מידע
 5. אבטחת מידע פנים
 6. אבטחת מידע חוץ
 7. אימות כפול על ידי סמס
 8. התקנת חומת אש
 9. ביצוע בדיקות חדירה ומעקב תכוף
 10. התקנת תוכנת אנטי וירוס
 11. התקנת תוכנות שונות שמסננות ספאמים ודואר זבל
 12. הדרכת העובדים הזוטרים והבכירים לגבי נהלי עבודה מסודרים שאמורים למנוע זליגה של מידע. עובדים שיצמדו לנהלים שינוסחו לא יפיצו מידע אסור. חשוב לדעת כי מקרים רבים של זליגת מידע מקורם בעובדים לא זהירים שלא בכוונה מאפשרים למידע חשוב לזלוג לעיניים לא רצויות.
 13. סקירת איומים ומיפוי כל סיכוני האבטחה, לשם נטרולם וצמצומם.
 14. הקמת מערכת ניטור בשרת ובתחנות שונות במערכת המחשוב.
 15. סינוני תוכנות, אתרים ומיקומים לא רצויים, למשל, מניעת גלישה ביו טיוב ובפייסבוק.
 16. הסוואת קבצי מערכת.
 17. הקמת מערכות גיבוי יעילות.

 

אז מה הם הצעדים שיש לנקוט בפועל לשם השלמת תהליך אבטחת המידע?

שלב ראשון – להבין מה זה בכלל אבטחת מידע. את זה ודאי כבר הבנתם.

שלב שני – לפנות לחברה המציעה שרותי מחשוב לעסקים שתתפור עבורכם חליפת הגנה ואבטחה מותאמת אישית. רצוי לבחור בחברה ותיקה עם ניסיון מוכח ולבקש פרטי ממליצים.

שלב שלישי- לקבל משתי חברות הצעות לאבטחת העסק ולראות מי נגע ביותר תחומים וכיסה יותר פרצות ומי מציע שירות איכותי ומשתלם יותר.

שלב רביעי – המשך ההתקשרות: חברה המעניקה שרותי מחשוב לעסקים לא יוצאת מהתמונה לאחר תהליכי אבטחת מידע ונציגיה יעמדו אתכם בקשר כל הזמן לשם תחזוקת המיחשוב והמשך שיתוף הפעולה.

טכנאי מחשבים תל אביב

מעבדת מחשבים בתל אביב שולחת טכנאי מחשבים עד בית הלקוח. טכנאי מחשבים ברמת גן פעיל גם בערים גבעתיים, תל אביב יפו נייד 052-3994242

תיקון מחשב נייד

במקרה של תקלת לוח אם יבוצע במעבדת מחשבים עם משלוח חינם בשירות מהיר מהיום להיום. החלפת מסכים וצירים שבורים, תיקון קונקטור חשמל, מטענים וסוללות מקוריים, ניקוי מאוורר, החלפת דיסק קשיח, שדרוגי זיכרון, תוכנה ועוד

מעבדת מחשבים בתל אביב

טכנאי מחשבים מגיע עד בית הלקוח בשירות מיוחד של בדיקת מחשב חינם ואוסף את המחשב למעבדת מחשבים ואחרי כמה שעות תנתן תשובה על מהות התקלה והצעת מחיר! נייד 0523994242