מעבד המחשב

מעבד

מעבד המחשב (נייח או נייד זה לא משנה) הוא בעצם המוח של המחשב, בלעדיו המחשב קופא אם הוא לא תקין.
המעבד ברוב המקרים יהיה החלק הכי יקר במחשב אם אנחנו קונים מחשב שולחני בחלקים והוא בעצם הצ'יפ הכי קטן שעושה את החישובים ומעבד נתונים.
המעבד יושב על הלוח אם ומכיוון שהוא מתחמם מהר יש לו מאוורר שמיועד רק לו עם צלעות קירור ומשחת קירור שמיועדים רק לו.

למעבד יש 2 ליבות ולאחרונה יצאו מעבדים בעלי 4 ליבות וגם 8 ליבות למטרת מהירות המחשב ושיפור ביצועים לטווח ארוך.
ישנם אך ורק 2 יצרניות מעבדים בעולם, INTEL וגם AMD כאשר אינטל היא השולטת אבל חברת AMD הוכיחה את עצמה שהיא לא פחות טובה עם מעבדים מאוד חזקים.
שקונים מחשב צריך להתאים את המעבד לצרכים שלנו, לדוגמא, אם אנחנו רק גולשים באינטרנט ועובדים עם WORD, מוזיקה וסרטים אז מספיק מעבד מסדרת DUAL CORE או CORE 2 DOU בעל שני ליבות שזהו מחשב טוב מאוד שישרת את הצרכים לטווח ארוך של מעכשיו עד לשלושת השנים הבאות.

אם אנחנו מעצבים גרפיים או משחקים במחשקי רשת ועורכים וידאו ומורידים סרטים ומוזיקה מתוכנות שיתוף כמובן שנצטרך מעבד מסדרת I3\I5 או I7 בעל 4 ליבות ועוד 4 וירטואליים.

טכנאי מחשבים – ליבות המעבד

למעבד ישנם ליבות, כאשר אנו לא פותחים אפליקציות אז רק ליבה אחת עובדת והשנייה הולכת לישון.
כאשר אינטל הוציאו את סדרת המעבדים עם 8 ליבות זה בהחלט מאיץ את המחשב לרמות גבוהות של ביצועים.
תקלות במעבד הן נדירות, מעבד לא נוטה להישרף ולהתקלקל אלא אם כן האיוורור שלו לא טוב, טכנאי מחשבים מוסמך יכול לבדוק את לוח האם ולהתאים מעבד חדש כי מעבדים לא ניתן ולא כלכלי לתקן אלא אם כן האחריות בתוקף.

טכנאי מחשבים ניידים – מעבד בנייד

כאשר ישנה תקלה במעבד של המחשב הנייד מאוד קשה להחליף (בניגוד לנייח) עד כדי כך שבלתי אפשרי ואם הנייד אינו באחריות כלכלי יהיה לרכוש מחשב נייד חדש ולמכור את הנייד לחלקי חילוף.

לסיכום, חובה לדאוג למאוורר איכותי למעבד ולא להתקמצן בהשקעה שהרי המעבד זה כמו המנוע של האוטו, שאם לא נדאג לו לאיוורור טוב ולשמן אז הוא יישרף וצריך להחליף מנוע משמע להחליף את כל האוטו.
מעבד למחשב נייד שונה מנייח
מדיקת מעבד שיושב על הלוח

טכנאי מחשבים תל אביב

מעבדת מחשבים בתל אביב שולחת טכנאי מחשבים עד בית הלקוח. טכנאי מחשבים ברמת גן פעיל גם בערים גבעתיים, תל אביב יפו נייד 052-3994242

תיקון מחשב נייד

במקרה של תקלת לוח אם יבוצע במעבדת מחשבים עם משלוח חינם בשירות מהיר מהיום להיום. החלפת מסכים וצירים שבורים, תיקון קונקטור חשמל, מטענים וסוללות מקוריים, ניקוי מאוורר, החלפת דיסק קשיח, שדרוגי זיכרון, תוכנה ועוד

מעבדת מחשבים בתל אביב

טכנאי מחשבים מגיע עד בית הלקוח בשירות מיוחד של בדיקת מחשב חינם ואוסף את המחשב למעבדת מחשבים ואחרי כמה שעות תנתן תשובה על מהות התקלה והצעת מחיר! נייד 0523994242