טכנאי מחשבים תל אביב - חלקי המחשב

עמוד זה מדבר על חלקי המחשב אם זה נייח או נייד, החלקים השונים שיש בנייד ואין בנייח יפורטו בהמשך, על חומרה חיצונית נדבר בעמודים אחרים באתר.
טכנאי מחשב תל אביב והסביבה

טכנאי מחשבים בתל אביבמעבד
הינו החלק הדומיננטי במחשב כאשר הוא בעצם המוח שמעבד את הנתונים הנכנסים ויוצאים, קלט פלט.
המעבד יושב על לוח האם ותמיד בכל מחשב יהיה למעבד מאוורר משלו אשר ייתן רק לו איוורור וזאת משום שהוא מתחמם מהר.
מעבד הפנטיום 3, ולאחריו פנטיום 4 ואחר כך מעבד dual core בעל שתי ליבות ולאחריו core 2 dou, quad core בעל ארבעה ליבות ונכון להיות מעבד I3, I5, I7 בעלי 8 ליבות כאשר הם הצעקה האחרונה של אינטל ענקית החומרה העולמית ומנגד, AMD המהווה מתחרה לאינטל אשר גם להם מעבדים מעולים בשוק ולמעבדים אלה ישנם דרישות אחרות.

תקלת מעבד שרוף היא תקלה שכיחה אשר מצריכה מעבד חדש (במידה והאחריות אינה בתוקף), הרכבתו ללוח פשוטה וקנייתו פשוטה, טכנאי מחשבים בתל אביב יעשה זאת עבורכם אך לפני צריך לבדוק את תאימות המעבד לשאר חלקי המחשב הקיימים.
מחשב נייד או מחשב נייח

 

טכנאי מחשביםלוח אם
הלוח הראשי עליו יושבים ומחוברים כל חלקי המחשב האחרים כמו מעבד, זכרונות, הארדיסק, ספק כוח, כרטיס מסך, כרטיס אינטרנט אלחוטי וחוטי, כרטיס קול, צורב, כונן קשיח, איוורור ועוד חומרה חיצונית.

הכל מקבל מתח חשמלי ונתונים מהלוח, מהזכרונות והמעבד אשר גם מחוברים על הלוח, לוח האם הוא בעצם הלוח הראשי והוא מגשר בין הרכיבים בעזרת מוליכי נחושת ולא כבלים.
ישנם המון סוגים והמון ייצרניות לוח אם והגדולות הן: ASUS, GIGABYTE, INTEL, MSI ועוד, וכל הלוחות צריכות להתאים את עצמם לתקן בינלאומי של מארזי מחשב ולהתאים את עצמם למעבדים השונים.
לוח אם נוטה להשרף והקבלים שלו נוטים להשרף ולהתנפח ושוב כמו המעבד מומלץ לקנות לוח חדש (במידה ונגמרה האחריות ולא בתוקף).
טכנאי המחשבים בתל אביב מתקין את הלוח החדש על המארז הקיים ולאחר מכן מתקין שוב את כל הדרייברים הרצויים לפי דגם הלוח הספציפי.
לכל לוח אם תמיד יש דיסק המכיל את כל התוכנות שמתאמות בין הלוח לכל רכיבי החומרה, את הדסיק חייב להתקין, טכנאי מחשבים עושה זאת עבורכם.
לוח אם - קבלים נפוחים

 

 

טכנאי מחשבים ניידיםזכרונות
אלו הם לא הזכרונות עליהם ניתן לשמור חומר, זכרון RAM זה זכרון "נדיף" אשר בזמן עבודה מתמלא ובכיבוי המחשב מתרוקן וחוזר חלילה.
כל אפליקציה שקיימת במחשב "אוכלת" כמות מסויימת מהזכרון, הווינדוס בעצמו כל הזמן לוקח כמות מאוד נכבדת מהזיכרון וגם כל אתר אינטרנט שפתוח ברקע אוכל מהזכרון וגם כל תוכנה שאנו עובדים איתה.

כאשר במחשב שלנו כמות קטנה של זכרון ופתחנו המון דברים ברקע בעת ובעונה אחת אז המחשב יתחיל לקרטע, ולכן, לשדרג זכרון זה דבר חיוני לכל מחשב. SDRAM, DDR, DDRII, DDR3 אלו הן הטכנולוגיות כאשר DDR3 הכי חדשני, DDR2 הכי נפוץ ומשום מה הטכנולוגיות הישנות DDR,SDRAM למחשבים מאוד ישנים אלו עולים יותר כיום בניגוד לddr2 שהוא במחיר לכל כיס תלוי גם לפי הלוח אם שברשותכם איזה סוג של זכרון אתם יכולים להרכיב במחשב שלכם, טכנאי מחשבים עושה את הבדיקה עבורכם שהיא מאוד קצרה ומשפרת את ביצועי המחשב באופן משמעותי.

אם נתקלתם במצב שאתם פותחים את המחשב ומקבלים מסך כחול זה או שהזכרונות טיפה השתחרו ממקומם על הלוח או שנשרפו.
החלפת חלקי מחשב נייח

טכנאי מחשבים תל אביבספק כוח
הינו רכיב משמעותי במחשב אשר מספק חשמל ללוח האם אשר מספק חשמל לכל חלקי המחשב. הספק כוח נע בין 250 וואט למחשב מאוד בסיסי עד 1200 וואט למחשבים עם חומרה חדישה וכרטיס מסך גרפי אשר דורש המון כוח.

רוכשים ספק כוח לפי צרכים של מחשב, אם המחשב הוא לעבודה ואינטרנט בלבד אז לא צריך ספק כוח מסיבי, משהו סטנדרטי יספיק. כאשר ספק כוח נשרף אז המחשב לא נדלק ובמקרה זה אין טעם לשלוח למעבדה(אם פג תוקף האחריות) אלא לרכוש חדש, אפשר לרכוש דרך טכנאי מחשבים בתל אביב שירות הכולל התקנה ובדיקות נוספות.
מחשב נכבה

 

 

 

 

 

 


טכנאי מחשבים תל אביבמאווררים
בכל מחשב חייבים להיות לפחות שלושה מאווררים, אחד על המעבד, השני המכוון על הכונן הקשיח והשלישי מאחורי במחשב הפולט את החום החוצה.
אם אין ברשותכם מאווררים רצוי להתקין דרך טכנאי מחשביםבתל אביב הבודק אילו מאווררים בדיוק אתם צריכים לפי סוג המארז, קונה עבורכם ומתקין.

המאוורים כולם יתחברו ללוח האם וממנו יקבלו חשמל אך לפעמים גם יגרמו לרעש, יצברו אבק והם בהחלט דורשים נקיון ספריי לחץ אוויר אשר טכנאי מחשבים בהרצליה עושה זאת עבורכם כחלק מהשירות

 

 

 

 

 

 

טכנאי מחשבים

 


מארז

ישנם כל מיני סוגים של מארזים ובגדלים שונים, המחשב הנייח הביתי למשתמש הרגיל מגיע בגודל סטנדרטי במארז.
מארז למשתמש המשחק במשחקי מחשב או למשתמש בתוכנות גרפיקה ויש במחשב כרטיס מסך מאיץ גרפי זה דורש מארז יותר גדול יחד עם ספק כוח יותר גדול.

המארז הוא בעצם גוש ברזל אשר כל החלקי המחשב הנמצאים בתוכו צריכים לשבת כמו שצריך ומחוזקים טוב מכיוון שכל דבר רופף יגרום לרעש בלתי נסבל. טכנאי מחשבים בודק את תקינות המארז שברשותכם, ניקוי המארז וניקוי מגעים.
מקלדות מחשב חלק א
מקלדות מחשב חלק ב

טכנאי מחשבים תל אביב

מעבדת מחשבים בתל אביב שולחת טכנאי מחשבים עד בית הלקוח. טכנאי מחשבים ברמת גן פעיל גם בערים גבעתיים, תל אביב יפו נייד 052-3994242

תיקון מחשב נייד

במקרה של תקלת לוח אם יבוצע במעבדת מחשבים עם משלוח חינם בשירות מהיר מהיום להיום. החלפת מסכים וצירים שבורים, תיקון קונקטור חשמל, מטענים וסוללות מקוריים, ניקוי מאוורר, החלפת דיסק קשיח, שדרוגי זיכרון, תוכנה ועוד

מעבדת מחשבים בתל אביב

טכנאי מחשבים מגיע עד בית הלקוח בשירות מיוחד של בדיקת מחשב חינם ואוסף את המחשב למעבדת מחשבים ואחרי כמה שעות תנתן תשובה על מהות התקלה והצעת מחיר! נייד 0523994242